VERSLO VALDYMO SISTEMA


stambioms ir vidutinėms įmonėms


Pagrindinis / Pamokos / Nuo ko pradėti? / Pradinių apskaitos likučių įvedimas
Pamokų sąrašas
Paslėpti sąrašą

Pradinių apskaitos likučių įvedimas

Gauti pranešimus į Facebook apie naujų pamokų atsiradimą

Savo Facebook tinklalapyje pranešame apie naujai paruoštas pamokas. Galite pažymėti, kad jums patinka mūsų tinklalapis ir gausite pranešimus apie naujas pamokas į savo naujienų lentą.

Dokumentas įvesti pradiniams likučiams iškviečiamas per meniu: Dokumentai → Buhalterinės pažymos → Pradinių saldo žiniaraštis.

 • Atsidariusiame lange paspaudus mygtuką „Pridėti“ atsidaro forma skirta įvesti pradiniams likučiams;

  Capture

 • Laukas data yra neaktyvus – jame yra įrašyta apsklaitos pradžios data, kuri yra nurodyta prie knygos aprašymo CONTOUR III administratoriaus programoje;
 • Laukas numeris užpildomas paspaudus mygtuką arba įrašius reikšmę ranka;
 • Eilutės specifikacijos lauke „Sąskaitų planas“ pasirenkame sąskaitų planą į kurį darysime pravedimus:

  Capture1

 • Įvedame norimos „Debeto“ arba „Kredito“ sąskaitos kodą į lauką „debeto“ arba „kredito“. Po to įrašome norimą pravesti į sąskaitą sumą. Analogiškai suvedame ir visas kitas sąskaitas.

  Capture2

 • Vedant sąskaitas svarbu atsižvelgti ar formos lango apačioje sistema neprašo įvesti analitikos. Jeigu sistema prošo įvesti analitiką, tuomet reikia nurodyti analitikos objektą pagal kurį yra pravedama suma. Tai reikalinga tam, kad vėliau būtų galima žiūrėti ataskaitas pagal konkrečius analitikos objektus. PVZ.: sąskaita 2411 turi analitiką pagal kontrahentus, prie analitikos objekto nurodome konkretų kontrahentą, šiuo atveju įvedėme, kad pirkėjas „Vilija“ yra mums skolingas 15 Eurų.

  Capture3

 • Suvedus visus likučius, formos apačioje uždedame požymį „Pravestas“.

  Capture4

SVARBU! Programa reikalauja išlaikyti balansą apskaitoje ir neleis jums pravesti pagal debetą kitokios sumos, nei pagal kreditą. Tačiau, jeigu norite suvesti tik dalį likučių, galite tai padaryti, subalansuodami likučius naudojant tarpinę sąskaitą 3999. PVZ.: jei suvedėte dviejų sąskaitų debeto likutį suma 100 Eurų, papildomai įveskite eilutę, kur 100 Eurų bus pravesta į sąskaitos 3999 kreditą.

Paskutinės forumo žinutės

Aptarti forume