VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Kas yra front-end programuotojas ir ką jis veikia?

front end programuotojas

Programavimas – vienas iš svarbiausių darbų kuomet kalba eina apie internetinį verslą. Šios profesijos specialistas ne tik kuria įvairias svetainei naudingas sistemas, funkcijas ar dizainą  tačiau kartu užtikrina sklandų visų jos dalių veikimą.

Vienas iš svarbiausių žmonių čia yra ir front-end programuotojas, žmogus iš esmės atsakingas už visą išorinę svetainės pusę. Šiame straipsnyje plačiau aptarsime tai kas apskritai yra front-end programuotojas, kokia yra jo įprasta veikla ir kokios tokio specialisto savybės yra labiausiai vertinamos.

Patogiai paskirstyti užduotis front-end programuotojui ir kitiems komandos nariams jūsų įmonėje gali padėti contourenterprise.lt sukurta ERP verslo valdymo sistema. Susisiekite su mumis ir mes padėsime rasti geriausią sprendimą jūsų verslui.

Front-end programuotojas – trumpas apibrėžimas ir veiklos pobūdis

Front-end programuotojas – tai specialistas atsakingas už svetainės išorinės dalies programavimą. Užėjus į bet kokią svetainę, viską kas yra matoma akimis – t.y svetainės puslapio struktūra, dizainas, jos dinamiškumas – visa tai yra šio programuotojo darbas.

Priešingai nei back-end programuotojas kuris yra atsakingas už svetainės techninę pusę, jos funkcijų veikimą, ar  tinkamą svetainės sąveiką su serveriu, front-end programuotojo darbas dažnai neapsieina vien kodo rašymu. Čia bus svarbūs ir kūrybiškumo įgūdžiai, kurių dėka būtų galima sukurti ne tik patrauklų, tačiau patogų ir intuityvų svetainės dizainą.

Kalbant apie reikalingas technines žinias, front-end programuotojui bus itin svarbu mokėti HTML5, CSS bei JavaScript programavimo kalbas, o taip pat įvaldyti ir dizainui skirtus įrankius tokius kaip Adobe Photoshop ir pan.

Front-end programavimas dabartiniais laikais. Kokios specialisto savybės labiausiai vertinamos rinkoje?

Front-end progmavimas šiais laikais yra žymiai kitoks nei anksčiau. Įmonės iš specialistų reikalauja ne tik profesija reikalingų pagrindinių žinių, tačiau ir savybės nuolatos mokytis ir tobulėti. Tuo tarpu, papildomas internetiniam verslui aktualių sričių žinių bagažas specialistą verčia dar patrauklesniu rinkoje.

Žemiau, pagrindinės, labiausiai vertinamos front-end specialistų ypatybės.

Puikus pagrindinių kalbų įvaldymas

Kaip minėjome prieš tai HTML, CSS ir JavaScript yra pagrindinės programavimo kalbos kurias privalo mokėti geras front-end programuotojas. HTML kalbos dėka yra aprašomas svetainėje matomas turinys, teksto formatavimas ir atvaizdavimas, paveiksliukai bei kiti elementai.

Tuo tarpu CSS dėka, visas svetainės turinys ir jo elementai yra stilizuojami pagal tam tikras aprašytas taisykles. Galiausiai, JavaScript dėka turinys yra animuojamas ir padaromas interaktyviu kas yra itin svarbu dabartinėse svetainėse.

Svarbu tinkamai įvaldyti visas 3 kalbas kurios leistų kurti patrauklias ir interaktyvias internetines svetaines.

Gebėjimas balansuoti tarp funkcionalumo ir estetikos

Vienų front-end specialistų stiprioji pusė bus kodas ir funkcijų kūrimas, kitų – patrauklūs dizainai. Tačiau geriausi specialistai bus tie kurie sugebės savo dizainuose rasti tinkamą balansą tarp gero, intuityvaus funkcionalumo ir patrauklios estetikos.

Juk pačios geriausios svetainės tuo ir pasižymi – itin paprastu naudojimu vartotojams bei tinkama išvaizdos.

Dėmesys vartotojo patirčiai

Dar vienas itin vertinamas tokio programuotojo įgūdis – gebėjimas suvokti ir kurti svetainės dizainą, orientuotą į kaip įmanoma geresnę vartotojo patirtį. Priklausomai nuo to, kokios nišos verslui yra kuriama svetainė, tikslinio kliento portretas taip pat skirsis.

Tiesa, sukurti paprastą, patrauklų ir tai nišai puikiai tinkantį dizainą nėra taip lengva kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jei neturite daug patirties, verta žinoti, jog geriausias būdas išmokti kurti į vartotojo patirtį orientuotus dizainus yra konkurentų ir pačių lankytojų veiklos analizė.

Bendros SEO žinios

Dar vienas itin vertinamas šiuolaikinio front-end programuotojo gebėjimas yra jo turimų SEO žinių bagažas. Sukūrus pilnai svetainę ir ją paleidus, ji bus suindeksuota paieškos sistemų tokių Google.

Norint, jog svetainė pasiektų kaip įmanoma geresnes pozicijas, net ir programuotojas turi žinoti geriausias SEO praktikas kuriant svetainę. Tinkamai suformatuotas turinys, paveikslėlių aprašymai ir kiti niuansai leis kur kas supaprastinti svetainės optimizavimo paieškos varikliams procesams.

Ekspertu būti nereikia, tačiau bent bazinės žinios jums tikrai pravers darbo aplinkoje.

Testavimas ir klaidų taisymas

Net ir patyręs front-end programuotojas gali daryti klaidų, kas yra visiškai normalu. Nuolatinis darbas su 3 programavimo kalbomis, skirtingos projektų specifikacijos gali privesti prie klaidų atsiradimo skirtingose svetainės vietose.

Nuolatinis testavimas – geriausias būdas išvengti dizaino ir funkcinių klaidų svetainėje, o net ir joms atsiradus, nesunku bus jas greit panaikinti.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai kas yra front-end programuotojas ir ką jis veikia. Šie specialistai yra itin vertinami versle dėl jų įgūdžių sukurti patrauklius ir funkcionalius svetainių dizainus.

Tiesa, norint tapti geru specialistu labai svarbu ne tik gerai mokėti pagrindines programavimo kalbas, ar žinoti geriausias dizaino praktikas, tačiau kartu nuolat domėtis naujienomis rinkoje ir turėti gerus švaraus programavimo įpročius.