VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Kaip vyksta įmonės veiklos analizė?

Įmonės veiklos analizė – vienas iš svarbiausių procesų norint gauti patikimos informacijos apie jos ekonominę situaciją. Atlikus ją, įmonės vadovybė, akcininkai ir investuotojai gali tinkamai įvertinti anksčiau priimtų sprendimų efektyvumą ir numatyti planus tolimesnei verslo plėtrai.

Priešingai nei mano daugelis vadovų, tokia analizė yra efektyvi ne tik tada kuomet įmonė susiduria su tam tikrais sunkumais ar nepasiekia jai numatytų tikslų.  Svarbu įdėmiai pažvelgti į įmonę net ir tuo metu kada ji dirba pelningai, tam, kad pamatyti kas veikia ir kokiu būdu yra įmanomas tolimesnis jos augimas.

Šiandien pakalbėsime apie įmonės veiklos analizę, pagrindinius jos principus bei tai, kaip čia gali pasitarnauti ERP verslo valdymo sistema.

Kas sudaro įmonių veiklos analizę?

Įmonės veiklos analizė iš esmės apima visų pagrindinių su bendrove susijusių duomenų apžvalgą.

Bendrai šį procesą sudaro:

  1. Pagrindinės bendrovės veiklos analizė – priklausomai nuo to ar esate gamybos, komercinė, logistikos ar dar kitos srities įmonė, čia bus atsižvelgiama į jūsų pagrindinės veiklos įprastinius procesus ir jų našumą.
  2. Finansinės veiklos analizė – čia kalba eis apie įmonės finansinius rodiklius, vertinant jos turimas ir pasiskolintas lėšas bei tai, kaip per tam tikrą periodą pasikeitė šių rodiklių sudėtis.
  3. Investicinės veiklos analizė – šiuo atveju bus vertinamos įmonės atliktos investicijos per tam tikrą laikotarpį. Paprastai tai būna įsigytas ilgalaikis turtas ir kiti panašiais išleisti pinigai.

Kokia nauda pasižymi ši procedūra?

Kaip minėjome pradžioje, tokią analizę apsimoka atlikti ne tik susidūrus su problemomis, tačiau ir sėkmingai vystant veiklą.

Įmonės veiklos analizė pasižymi šia nauda:

  • Įvertina šiuo metu esančias ir įmanomas galimybes ateityje siekti pelno
  • Leidžia numatyti galimybes įmonės plėtrai ir esamos veiklos tęstinumui
  • Nustato pagrindines rizikas esančias šiuo metu ir tas su kuriomis bus susiduriama ateityje
  • Leidžia pamatyti praeitų sprendimų efektyvumą įmonės veiklai
  • Leidžia nustatyti tikslias veiklos prognozes ateičiai ir kokių sprendimų reikia jos efektyvumui didinti.

Kokie yra pagrindiniai veiklos analizės atlikimo iššūkiai?

Tiksliai atlikti rizikos analizę įmonėje nėra lengva užduotis.

Visų pirma, čia būtina žinoti kaip tikslingai surinkti svarbiausią apie ją informaciją atsižvelgus į jos ypatybes. Kiekviena bendrovė skirsis ne tik pagal savo pagrindinę veiklą, tačiau ir jos apimtis, vystymosi stadiją ir t.t.

Kitas dalykas, būtina įvertinti ir tuos faktorius kurių įmonė negali kontroliuoti vystydama savo veiklą ar šiuo metu esamus trikdžius su kuriais bendrovė susiduria. Neretai šie veiksniai turi labai didelės įtakos veiklos rezultatams ir surinktiems duomenims.

Jei manote, jog patiems ją gali atlikti šią analizę gali būti kiek sudėtinga, vertėtų pagalvoti apie kreipimąsi į verslo konsultantus kurie ją galėtų padėti paruošti ir užtikrinti, jog visos svarbiausios su įmone susijusios šalys – investuotojai, tiekėjai, pirkėjai ar valstybinės institucijos galės matyti tikrą įmonės vaizdą.

Žinoma, galite pasinaudoti ir tokiais sprendimais kaip verslo valdymo sistema kurie leis ir patiems tinkamai sekti bendrovėje vykstančius procesus.

Kaip čia gali pasitarnauti verslo valdymo sistema?

Verslo valdymo sistema – vis populiarėjantis sprendimas verslams kurių vadovai siekia supaprastinti kasdien bendrovėje vykstančius procesus.

Šios programinės įrangos dėka, galima kur kas paprasčiau:

  • Vesti įmonės apskaitą bei buhalteriją
  • Atlikti naujus užsakymus
  • Stebėti prekių likučius sandėlyje
  • Palaikyti tinkamą komunikaciją bendrovės viduje

Ir t.t.

Tai – lankstus sprendimas kurį galima pritaikyti bet kokiai įmonei norinčiai suefektyvinti savo veiklą. Atliekant įmonės veiklos analizę, verslo valdymo sistema gali būti puikus svarbiausių bendrovės duomenų šaltinis.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme įmonės veiklos analizę ir keletas pagrindinių principų apie ją. Šis procesas – kertinis norint matyti realią verslo situaciją ir priimti tinkamus sprendimus veiklai suefektyvinti ateityje.

Vis dėl to, tai kartu bus ir daug dėmesio bei žinių reikalaujanti procedūra, todėl svarbu užtikrinti ne tik tai, jog ją atliks tinkamas žmogus, tačiau ir tai, jog jūs naudojate tokius sprendimus kaip verslo valdymo sistemą duomenims rinkti.