VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

7 Patarimai kaip pritraukti gerus specialistus nedidelei įmonei

Paklausus bet kokių sėkmingos įmonės vadovų, jie greitai pasakys, kokią didelę reikšmę aukštiems rezultatams pasiekti turėjo kompetentingas ir puikiai dirbantys kolektyvas. Darbuotojai – įmonės varomoji jėga, nesvarbu apie kokio tipo ar sektoriaus bendrovę eitų kalba.

Tiesa, šiuolaikinė darbo rinka yra kur kas kitokia nei anksčiau. Geriausi savo srities specialistai į darbo pokalbius žiūri labai rimtai, turi griežtus reikalavimus darbdaviui ne tik dėl algos, tačiau ir pačio darbo pobūdžio, komandinės atmosferos ir t.t.

Tai, savaime suprantama, iškelia nemažai iššūkių darbdaviams kurie siekia pritraukti geriausius darbuotojus į savo komandą ir yra priversti sukti galvą dėl būdų kurie leistų tai padaryti.

Toks dalykas yra ypač aktualus, kuomet kalba eina nedideles, neseniai įsikūrusias įmones kurios potencialiems kandidatams ne visuomet gali pasiūlyti didžiausias algas, premijas ar pasigirti tokiais pat resursais kaip didieji rinkos veteranai.

Vis dėl to, pritraukti gerus specialistus gali ir nedidelė įmonė. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų kurių pagalba turėsite daugiau šansų sudominti pačius geriausius kandidatus ir kaip čia gali pagelbėti ERP Verslo Valdymo Sistema.

7 Patarimai kaip nedidelei įmonei pritraukti gerų darbuotojų

  1. Akcentuokite savo viziją ir siūlomą produktą – kaip minėjome pradžioje, jei esate nedidelė įmonė kuri neseniai susikūrė, tikėtina, jog samdomiems specialistams negalėsite pasiūlyti didžiausios algos ar kitų privalumų kuriems yra reikalingi dideli resursai. Todėl vienas iš galimų būdų sudominti kandidatus gali būti jūsų turima verslo vizija ar siūlomas produktas. Pokalbio metu aptarkite realias jūsų verslo ambicijas, akcentuokite tai, jog žmogaus indėlis siekiant šių tikslų bus itin didelis. Įtikinti žmogų tokiu būdu tikrai nėra lengva, todėl turite jam įrodyti, jog nuoširdžiai tikite tuo ką darote.
  2. Pabrėžkite savo komandos narių svarbą – dirbti geroje komandoje – vienas iš svarbiausių kriterijų daugumai darbuotojų. Jei šiuo metu jau turite kelis narius savo įmonėje, stenkitės „parduoti“ atmosferą kurią kuriate, pabrėžkite tai, jog pas jus dirba visiški savo srities asai su kuriais bus ne tik malonu dirbti, tačiau kartu dalintis darbo patirtimi ar net kažką išmokti patiems.
  3. Akcentuokite augimo galimybes jūsų įmonėje – vėl gi, jei negalite pasigirti konkurencingiausiais atlyginimais ar premijomis būsimiems kandidatams, bandykite akcentuoti augimo ir profesinio tobulėjimo galimybes kurias galite suteikti savo darbuotojams. Į nedidelę bendrovę atėjęs specialistas turės galimybę kur kas aktyviau dalyvauti įmonės reikaluose, dirbti su daugiau jos veiklos aspektų. Natūralu, jog tokiu būdu atsiras daugiau iššūkių, kurių dėka žmogus tobulės kaip specialistas.
  4. Išnaudokite visas samdymo galimybes – naują specialistą savo įmonei nebūtinai rasite paskelbę darbo pasiūlymą didžiuosiuose CV portaluose ar LinkedIn platformoje. Nepabijokite nuvykti į įvairiais verslo ir inovacijų renginius ir konferencijas ir plėsti savo kontaktų ratą. O kas žino, galbūt savo žmogų sutiksite tiesiog besišnekučiuodami? Be to, tiesioginis bendravimas leis tiek jums patiems, tiek žmogui iš karto pažinti vienas kitą.
  5. Darbo pokalbį organizuokite kartu su komandos nariais – toks darbo interviu stilius tampa vis populiaresniu, ypač kuomet kalba eina apie labiau techninio specialisto paieškas. Jo metu pokalbis vyksta ne tik su įmonės vadovybe, tačiau ir būsimomis kolegomis kurie ne tik plačiau papasakoja apie būsimą darbą,jo pobūdį ir t.t. Tokiu būdu kandidatas tiesiogiai susipažins su darbo atmosfera, su kokiais žmonėmis bus dirbama ir ko iš jo bus tikimasi.
  6. Nepabijokite drąsių ir netradicinių sprendimų pokalbio metu – vėl gi, jeigu negalite pateikti pačio įspūdingiausio pasiūlymo, vertėtų kandidatą bandyti nustebinti kitokiu būdu.  Vienas iš tokių galėtų būti įdomiai pravestas darbo pokalbis ar netradicinė užduotis kandidatui. Taip jam parodysite, jog jūs į samdymo procesą žiūrite itin rimtai ir nebijote nukrypti nuo normos.
  7. Paskatinkite prie paieškos prisidėti ir esamus komandos narius – Jei savo komandoje jau turite keletą narių kuriuos itin vertinate, visai protinga būtų paskatinti juos prisidėti prie naujo nario paieškos. Galbūt jie turi pažįstamų toje srityje, arba jau iškart žino žmogų kuris galėtų puikiai papildyti komandą. Čia motyvacijos suteiktų ne tik piniginė premija, tačiau kartu galimybė dirbti su dar vienu žmogumi su kuriuo galima dalintis žiniomis ir patirtimi.

Kaip jūsų komandai gali pasitarnauti verslo valdymo sistema?

Kaip minėjome pradžioje, verslo sėkmė didžiąja dalimi priklauso nuo tinkamai dirbančios komandos. Tiesa, norint užtikrinti maksimalų darbo našumą ir efektyvumą, būtina išnaudoti visas priemones kurios padeda tai užtikrinti.

Viena iš tokių yra ir verslo valdymo sistema. Šios programinės įrangos pagalba galima automatizuoti daugumą kasdienių ir periodinių įmonės funkcijų. 

Keletas būdų kaip ji gali padėti verslui yra:

  • Užtikrinta efektyvesnę tarpusavio komunikaciją komandoje
  • Leidžia greitai ir paprastai paskirstyti užduotis
  • Supaprastina apskaitos ir finansų vedimą

Ir dar daugelis kitų.

Jeigu toks sprendimas domina ir jus, susiekite su mumis ir mes padėsime rasti geriausią sprendimą.

Pabaigai

Straipsnyje pateikėme keletą patarimų kaip nedidelė įmonė turėtų elgtis norint pritraukti aukštos kompetencijos specialistų. Nors jums bus kur kas sunkiau konkuruoti rinkos lyderiais, sudominti gerus darbuotojus vis tiek yra įmanoma.

Pagrindinis jūsų ginklas turėtų būti – detali savo verslo vizija, kuriama atmosfera ir profesinio augimo galimybės. Tokiu būdu galėsite tikėtis daugiausiai pasisekimo.