Naujai įkurtas verslas susiduria su išties nemažai įššūkių bandant prasimušti į tam tikrą rinką, ypač ten kur yra labai daug konkurencijos ir apskritai daug dinamikos.
Apart įprastų dalykų tokių kaip unikali idėja, geras verslo planas ir modelis, naujam „žaidėjui“ šiais laikais taip pat labai svarbus yra naudingų ryšių formavimas, procesas kuris dar kitaip yra vadinamas tiesiog anglišku pavadinimu, networking.
Šiandien straipsnyje pakalbėsime apie tai kas yra šis procesas ir kodėl jis gali būti naudingas naujiems verslams siekiantiems „prasimušti“.
Visų pirma, ką laikome networking procesu?
Paprastai tariant, tinklaveika (angl. networking) apibūdina procesą versle, kuomet skirtingų sričių profesionalai aktyviai keičiasi informacija, formuoja naujas pažintis ir ryšius kurie galėtų būti naudingi abipusiškai.
Šią veiklą galima vykdyti įvairiose vietose – verslo susitikimuose, konferencijose, renginiuose, kitaip tariant – visur kur galėtumėte rasti žmonių padėsiančių ne tik plėsti ar tobulinti jūsų verslą, tačiau tuo pat metu praplėsti turimas asmenines žinias ar įgūdžius.
Aktyvi tinklaveikla gali atnešti nemažai privalumų naujiems verslams kurio atstovai ieško būdų tolesnei jo plėtrai.
Apie juos, sekcijoje žemiau.
Pagrindiniai networking privalumai naujam verslui
- Verslui naudingų pažinčių formavimas – pagrindinis tinklaveikos privalumas yra tai, jog aktyvus bendravimas gali padėti suformuoti nemažai naudingų jūsų verslui pažinčių. Įvairios konferencijos ar susitikimai – vieta kur renkasi skirtingų industrijų profesionalai paprastai turintys kur kas daugiau žinių ir patirties nei jūs. Tokie ryšiai gali būti naudingi ne tik verslo, tačiau ir jūsų pačių asmeniniam augimui.
- Potencialių klientų paieška – aktyvi tinklaveika taip pat suteiks šansą pritraukti naujų klientų savo verslui. Minėtose terpėse susirenka įvairių industrijų: verslo, IT, duomenų analitikos ir t.t. ekspertai kurie atlieka tam tikras roles savo įmonėse. Pabandžius pabendrauti, galbūt pavyks sudominti žmogų tuo ką siūlote?
- Žinių plėtra apie naujausias rinkos tendencijas – nesvarbu ar esate IT verslo, reklamos agentūros ar kokio kito verslo atstovas, norint užtikrinti savo įmonės teikiamų paslaugų kokybę ir asmeninę jūsų kaip jos atstovo kompetenciją, svarbu nuolat plėsti savo turimą žinių bagažą. Vėl gi, susitikimuose pavyks susipažinti su profesionalais kurie ne tik dalinsis žiniomis, tačiau patirtimis ir įžvalgomis.
- Verslui reikalingų resursų pritraukimas – dar vienas tinklaveikos privalumas – kontaktų galinčių pasiūlyti verslui naudingų resursų pritraukimas. Jei galvojate apie įmonės plėtrą, ieškote naujo tiekėjo ar svarstote apie naujo specialisto samdymą savo įmonei, čia gali būti puiki terpė susirasti reikalingus kontaktus.
- Galimybė tobulinti savo asmeninius įgūdžius – kaip minėjome prieš tai, verslo susitikimai yra galimybė sutikti pačių įvairiausių profesijų atstovų kurie turės ne tik naudingų žinių, tačiau kartu dalinsis savo patirtimi ir praktika, kas gali būti naudinga ne tik verslui, tačiau ir asmeniniu lygmeniu.
Vis dėl to, ne visi pradedantys verslininkai pasižymi puikiomis komunikacinėmis savybėmis kurios leistų susitikimų metu gauti maksimalios naudos.
Sekančioje sekcijoje – keletas patarimų kaip elgtis savo pirmos networking konferencijos metu.
Patarimai kaip elgtis savo pirmame tinklaveikos susitikime
- Ateikite su tikslu – dar prieš konferenciją suformuokite aiškų jūsų vizito tikslą. Tai gali būti naujų klientų paieška, susipažinimas su konkrečiais susitikimo dalyviais ir t.t. Tokiu būdu bus lengviau tuos tikslus įvykdyti.
- Užmirškite reklamą – daugelis nepatyrusių verslininkų į tokius susitikimus žiūri tik kaip į pliką reklamą savo įmonei. Tačiau sausa kalba nieko nesutebinsite. Žmonės žymiai labiau vertins paprastą, nuoširdų pokalbį apie tai ką veikiate ir kaip galite jiems padėti. Taip kartu paliksite ir žymiai didesnį įspūdį.
- Kokybė svarbiau nei kiekis – atėjus į tokią konferenciją, pagrindinis tikslas turėtų būti suformuoti prasmingą ryšį su žmogumi. Verčiau vienas ar du žmonės su kuriais potencialiai pasieksite sandorį nei keliasdešimt su kuriais niekuomet nesusitiksite.
Pabaigai
Straipsnyje aptarėme tai kas yra networking, pagrindinius šios veiklos privalumus bei pateikėme keletą patarimų kaip reikėtų tuo užsiimti naujiems verslininkams.
Naujam verslui įsitvirtinti rinkoje – nelengva užduotis, todėl kiekvienas verslininkas privalo elgtis drąsiai ir išnaudoti visas galimybes savo įmonės sėkmei užtikrinti. Na, o networking veikla čia gali itin pasitarnauti.