VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Kas yra verslo modelis ir kokia jo reikšmė įmonei?

kas yra verslo modelis

Verslo modelis – tai tam tikras planas kuriame detaliai įvardijama įmonės veiklos strategija, tikslinė auditorija, pajamų šaltiniai ir kiti pagrindiniai faktoriai.

Nesvarbu kokios nišos verslas bebūtų, kiekviena bendrovė norėdama sėkmingai įsitvirtinti, privalo turėti tikslią savo veikimo strategiją. Vis dėl to, šio principo laikosi toli gražu ne visi verslai.

Kaip byloja statistika mūsų šalyje, vos penktadalis naujų verslų geba išsilaikyti bent 5 metus rinkoje. Tai rodo tikrai nedžiuginančią tendenciją ir leidžia daryti išvadą, jog daugumą žmonių savo verslus vysto aklai.

Jei tikimės sėkmės, verslo modelis yra vienas iš svarbiausių dalykų, padėsiančių išgryninti savo strategiją, išskirtinius įmonės veiklos bruožus bei galų gale parodyti klientams dėl ko jie turėtų rinktis būtent jus.

Šiame straipsnyje – plačiau apie tai kaip susikurti tinkamą verslo modelį bei tai, kaip jums gali padėti ERP verslo valdymo sistema.

Kas svarbiausia formuojant unikalų verslo modelį?

Mūsų nuomone, pagrindiniai dalykai apie kuriuos būtina gerai pagalvoti kuriant savo verslo modelį yra:

  • Konkretūs jūsų verslo tikslai
  • Aprašytas produktas ar paslauga kurią siūlysite
  • Atliktas išsamus rinkos tyrimas nustant jūsų tikslinę auditoriją
  • Paruošti rinkodaros planai jūsų įmonei
  • Detalizuoti finansiniai planai su pajamomis ir t.t.

Svarbiausias dalykas – tiksliai žinoti visus atsakymus šiais aspektais. Turite ne tik tiksliai įvardinti savo veiklos tikslus, tačiau žinoti ką ir kaip siūlysite savo pirkėjams, na ir žinoma – apsispręsti dėl faktoriaus kuris verstų jūsų verslą unikaliu palyginus su kitais.

Būtent unikalumo aspektas, ko gero bus pats svarbiausias. Kai kurie ekspertai net gi laikosi nuomonės, jog nežinant pagrindinių dalykų versiančių jūsų verslą unikaliu, galbūt net reikėtų vengti pradėti verslą apskritai.

Taip yra todėl, kadangi verslams neturintiems išskirtinių bruožų ir nebandančių būti kitokiais, o tik kopijuojantiems konkurentus bus itin sunku. Juk kodėl žmonės turėtų rinktis jus, jeigu jūsų konkurentai tai daro kur kas ilgiau ir jau turi užsitarnavę vardą?

Tai galioja bet kokiam verslui, bet kokioje nišoje.

Visko pradėti nuo nulio – nebūtina

Nors siekti unikalaus verslo modelio padėsiančio jus išskirti iš kitų įmonių – visuomet turėtų būti siekiamybė, tai nereiškia, jog privalote daryti viską kitaip iki pat smulkmenų.

Kaip teigia ekspertai, tinkamai adaptuoti dalį ar visą verslo planą vietinėje rinkoje iš kur kitur – taip pat gali būti labai sėkminga strategija. Žinoma, nors niekas nėra garantuota, modelio pasiteisinimas kitur, didina šansus, jog pasiseks ir jums.

Tiesa, net ir adaptavus tam tikrą strategiją ir matant, jog ji sėkmingai veikia, visuomet reikėtų išlikti lanksčiam ir prireikus, nepabijoti to modelio keisti ar patobulinti. Taip gali tekti daryti jeigu palyginus su savo konkurentais, ilgainiui prarasite turimą pranašumą.

Jei turite tai kas veikia, tikėtina, jog kiti rinkos žaidėjai bandys tą pačią praktiką adaptuoti pas save, o galbūt net bandys padaryti geriau.

Dėl šios priežasties, reikia visuomet išlikti lanksčiam ir įdėmiai stebėti besikeičiančias sąlygas rinkoje.

Stebėti įmonės sėkmę padės verslo valdymo sistema

Tinkamas verslo planas – kertinis dalykas sėkmingam verslo startui ir veiklos vystymui ateityje. Vis dėl to, ne ką mažiau svarbu yra gebėti tinkamai valdyti visas pagrindines su įmone susijusias sritis.

Tai puikiai gali padėti atlikti verslo valdymo sistema. Šios programinės įrangos dėka, verslininkai gali supaprastintai stebėti kasdienius įmonėje vykstančius procesus, matyti realią įmonės situaciją ir formuoti ateities strategijas.

Ji gali padėti tokiais aspektais kaip:

  1. Finansų valdymas
  2. Rinkodaros strategijos efektyvumo stebėjimas
  3. Prekių atsargų valdymas
  4. Bendravimas su klientais
  5. Užduočių savo komanda paskirstymas

Ir t.t.

Jei norite plačiau sužinoti koks sprendimas jums tiks geriausiai, maloniai kviečiame susisiekti su contourenterprise.lt komanda ir leisti mūsų ekspertams rasti tai, kas jūsų verslui bus geriausia.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai pakalbėjome apie verslo modelio reikšmę šiais laikais. Galima sakyti, jog pagrindinis dalykas – siekti unikalumo ir stengtis kažką pateikti geriau nei tai daro kiti.

Nors tai jokiu būdu nėra lengva užduotis, gerai pagalvojus ir išgryninus šį dalyką, verslo sėkmės galime tikėtis labiausiai.