VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Kodėl įmonės valdymo sistemos galimybės ne visuomet yra išnaudojamos pilnai?

Kodėl įmonės valdymo sistemos galimybės ne visuomet yra išnaudojamos pilnai

Verslo valdymo sistema – pakankamai naujas dalykas šiuolaikiniame elektroniniame versle. Šie sprendimai pasižymi tuo, jog jie padeda praktiškai bet kokio tipo įmonei veikti kur kas efektyviau nei lyg tol, padedant jos personalui su įvairiais kasdieniais ir periodiniais darbais.

Deja, nors tokia priemonė turi potencialą padėti bet kokiam verslui, ne visi verslininkai tinkamai žino kaip ją panaudoti siekiant visuotinio įmonės optimizavimo. Tam priežasčių būna įvairių, tačiau blogiausias dalykas yra tas, jog tokia investicija paprasčiausiai neatneša pakankamai naudos verslui.

Šiandien mes pakalbėsime pagrindines priežastis, kodėl verslo valdymo sistemos galimybės ne visuomet yra išnaudojamos pilnai bei patarsime kaip maksimizuoti jos efektą įmonėje.

Per mažas dėmesys savo komandai

Norint surasti išties naudingą verslo valdymo sistemos variantą, į jos paieškas ir išbandymą reikėtų aktyviai įtraukti savo komandos narius. Jei esate įmonės vadovas, greičiausiai jūsų darbuotojai su sistema dirbs kur kas daugiau nei jūs patys.

Daug kam atrodo, jog ERP sistemos yra panašaus principo, todėl skirtumo ką įsigyti iš esmės nėra. Tačiau tai ne visai tiesa. Nors dauguma funkcijų iš esmės yra panašios, skiriasi jų pateikimas ir išdėstymas.

Be to, skirtingi ERP sprendimai bus reikalingi priklausomai ir nuo jūsų įmonės nišos. Jei leisite savo personalui išbandyti keletą variantų, nesunkiai surasti tai kas jums tinkamiausia.

Itin svarbu ir mokėti naudotis pasirinktu sprendimu

Dar vienas aspektas kas dažnai priveda prie verslo valdymo sistemos galimybių prasto išnaudojimo yra per mažas skiriamas dėmesys apmokymams. Šis aspektas – kiek panašus yra prieš tai minėtą, tačiau vertas dar kartą užakcentuoti.

Norint, jog sistemos naudojimas jūsų darbuotojams taptų kasdieniu įpročiu, reikia siekti jog jie su ja tinkamai susipažintų ir pamatytų kaip lengviau jiems yra atlikti savo kasdienius darbus. Ar tai būtų sąskaitų išrašymas, apskaitos vedimas, bendravimas su klientais – jūsų personalas turi žinoti kaip pasinaudoti naująja sistema.

Priešingu atveju, t.y. Jei jūsų darbuotojai nematyti akivaizdaus tokios sistemos pliuso, paprasčiausiai jie neįpras ją naudotis. Tokiu atveju investicija bus veltui.

Netinkamai pasirinktas sistemą kuriantis kolektyvas

Apart tinkamų apmokymų ir sistemos naudojimo kasdienėje aplinkoje, ne ką mažiau svarbu yra pasirinkti tinkamą komandą galėsiančią pritaikyti tam tikrą sistemą būtent jūsų įmonei.

Prieš apsisprendžiant kokį produktą rinktis, būtina užtikrinti, jog dirbate su žmonėmis kurie turi patirties kuriant tokius sprendimus būtent jūsų tipo verslui.

Ar tai būtų paslaugų ar viešasis sektorius, statybos, gamyba ir t.t., skirtingos įmonės turės skirtingus poreikius kuriuos bus būtina įvertinti. Tik tokiu būdu užtikrinsite, jog gaunate geriausią įmanomą produktą.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme pagrindines klaidas susijusias su verslo valdymo sistemos galimybių nepilnu išnaudojimu. Sutelkiant daugiau dėmesio personalo apmokymui bei atsižvelgiant į atgalinį komandos ryšį, nesunkiai surasti patį optimaliausią sprendimą. Tiesa, nereikėtų pamiršti ir tinkamai įvertinti pačios komandos kompetenciją.