VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Koks geriausias smulkaus verslo finansavimo metodas?

Nesvarbu apie kokią nišą eitų kalba, dauguma verslų prasideda nuo to pačio dalyko – geros idėjos. Žinoma, vien galvoti apie savo smulkaus verslo pradžią neužtenka, reikia pradėti ir veikti.

Na, o veiklos vystymui, savaime suprantama, reikės pinigų. Dažnai būna taip, jog finansinis verslo starto aspektas ir yra pats kebliausias dalykas. Jei sugebame rasti reikiamą sumą pinigų savo veiklos pradžiai, dažnai būna taip, jog atsiranda poreikis papildomiems pinigams, tolesniam verslo palaikymui.

Būdų finansuoti verslą yra tikrai nemažai, tačiau kuris iš jų yra efektyviausias ir atnešantis daugiausiai lankstumo?

Šiame straipsnyje – apie 3 populiariausius smulkaus verslo finansavimo būdus, jų pliusus ir minusus bei tai, kaip ERP sistema galėti padėti tvarkyti įmonės piniginius aspektus.

Jūsų paties asmeninės lėšos

Pats populiariausias ir paprasčiausias nedidelio verslo finansavimo šaltinis yra savo asmeninių lėšų panaudojimas.

Kaip pastebi ekspertai, nebūtina iš savo paties pinigų finansuoti 100 procentų reikalingų išlaidų iš anksto.

Padengiant bent 25-50 procentų gali būti puikus būdas parodyti potencialiems investuotojams, kad jūs į savo verslo sėkmę žiūrite labai rimtai ir, kad į jus investuoti tikrai reikėtų.

Taigi, pagrindiniai pliusai yra tai, jog jūs turėsite galimybę pritraukti daugiau išorės pagalbos versle. Kita vertus, rizikuojate savo turtu, kas kai kuriems pradedantiesiems verslininkams gali būti per daug rizikingas dalykas.

Draugų ar giminaičių skolinami pinigai

Skolintis iš savo šeimos narių, artimų giminių ar draugų nemažai startuojančių verslininkų taip pat atrodo itin patraukli idėja. Čia nebus sunkių derybų ar įtikinėjimų, jog jūsų verslo idėja pavyks, tam, kad gautumėte reikalingą pinigų sumą.

Nors pagrindiniai pliusai čia ir bus tame, kad finansavimą bus pakankamai paprasta realizuoti, atsiranda grėsmė, jog verslui nepavykus galima ne tik nukentėti finansiškai, tačiau tuo pačiu metu ir asmeniniais ryšiais.

Jei vis dėl to ryžtatės prašyti finansavimo savo artimųjų žmonių, protinga būtų pinigų paskolinimą formaliai apipavidalinti.

Angelų suteikiamos lėšos verslui

Verslo angelais yra vadinami bet kokie neformalūs asmenys kurie gali padėti pradedantiesiems verslininkams surinkti reikiamą pinigų sumą pačio verslo pradžioje. Mainais už finansavimą ir konsultacijas kaip vystyti įmonę, paprastai tokie asmenys paprašo dalies įmonės nuosavybės.

Pagrindinis skirtumas tarp tradicinių investuotojų yra verslą ir šių asmenų yra tai, jog čia gauti reikiamą finansavimą bus kur kas paprasčiau, o net ir tapę įmonės dalininkais, tokie asmenys paprastai neužima valdančiųjų pareigų. Taigi, tai yra vienas iš geriausių metodų startuoliams.

Koks metodas bus geriausias?

Tikslus atsakymas, koks finansavimo metodas bus geriausias jūsų įmonei, priklausys nuo jūsų esamos situacijos.

Jei turite pakankamai asmeninių lėšų ir galite sau leisti rizikuoti investuojamu turtu, savaime suprantama, jog tai bus pats geriausias metodas, kadangi visuomet būsite savo situacijos vadovas.

Kalbant apie išorinius finansavimo būdu, verslo angelai yra itin patrauklus būdas pinigų gauti daug potencialo turinčiam startuoliui, mūsų nuomone, kur kas geriau nei finansavimas iš draugų ar giminių.

Taigi, priimant galutinį sprendimą, reikėtų atsižvelgti ir gerai įvertinti savo situaciją.

ERP sistemos versle reikšmė

ERP, arba kitaip, verslo valdymo sistema, yra tam tikra programinė įranga kurios pagalba kiekvienas verslininkas gali nesudėtingai stebėti svarbiausius įmonės rodiklius.

Ar tai būtų apskaita, pardavimai, prekių sandėliavimas ar net bendravimo su klientais aspektai, toks asistentas yra neatsiejamas dalykas nuo potencialios verslo sėkmės.

Galbūt jums atrodo, jog tik pradedant savo veiklą, toks dalykas nėra būtinas, tačiau augant įmonei, sekti jos pagrindinius rodiklius taps tik sunkiau, todėl šios sistemos integravimas, gali būti labai svarbus dalykas.

Pabaigai

Šiame straipsnyje trumpai aptarėme pagrindinius smulkaus verslo finansavimo būdus ir tai, kaip ERP sistema gali padėti nuo pat veiklos pradžios. Svarbiausias dalykas yra atsižvelgti į savo situaciją ir pasinaudoti visomis verslui suteikiamomis galimybėmis.