VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pamokų sąrašas
Paslėpti sąrašą

Apie modulį „Didžioji knyga”

Gauti pranešimus į Facebook apie naujų pamokų atsiradimą

Savo Facebook tinklalapyje pranešame apie naujai paruoštas pamokas. Galite pažymėti, kad jums patinka mūsų tinklalapis ir gausite pranešimus apie naujas pamokas į savo naujienų lentą.

Modulis „Didžioji knyga“ yra įmonės apskaitos širdis. Jo funkcijos leidžia be programavimo aprašyti bet kokio sudėtingumo apskaitos operacijų automatinio formavimo taisykles. Vėliau sistemos dokumentai pagal aprašytas taisykles patys formuoja įrašus į sąskaitas ir žurnalus. Tokiu būdu, finansų skyrius neapkraunamas „juodu“ dokumentų apdorojimo darbu, o vykdo kontrolės ir apskaitos politikos valdymo funkcijas, kurios didina padalinio darbuotojų darbo efektyvumą bei atlaisvina laiką kitoms procedūroms, tokioms kaip biudžeto planavimas ir vykdymo kontrolė arba įmonės apskaitos modelio tobulinimas.

Modulio įrankiais yra aprašomi visi reikalingi sąskaitų planai (valdymo, mokestinis, buhalterinis, projektų ir kt.). Kiekvienas jų yra medžio struktūros, ir analitikos „gylis“ nėra ribojamas. Čia pat galima aprašyti bet kokį analitinių objektų (dimensijų), kurie taip pat yra neriboto gylio medžio struktūros, skaičių. Visa tai bei galimybė iš bet kurio pirminio dokumento automatiškai formuoti atskirus pravedimus į skirtingus sąskaitų planus ir analitines sąskaitas leidžia įgyvendinti sistemoje bet kokio sudėtingumo apskaitos modelius.

Visos apskaitos operacijos automatiškai patenka į Didžiąją knygą, o iš suformuotų žurnalų ir sąskaitų planų įrašų sudaroma atskaitomybė. Vartotojas pats programoje „MS Excel“ gali lengvai aprašyti bet kokias finansines ataskaitas, kurios automatiškai ima duomenis iš „Contour Enterprise“ duomenų bazės, ir įtraukti šias ataskaitas į programos meniu.

Modulyje taip pat yra darbui su Didžiosios knygos duomenimis skirtos sąsajos. Dirbant jose, finansų skyriaus darbuotojai gali bet kurį skaičių iššifruoti iki pirminių dokumentų, o esant būtinybei, ir tikruoju laiku atlikti pirminių dokumentų patikslinimus neišeinant iš Didžiosios knygos funkcijų.

„Contour Enterprise“ Didžioji knyga leidžia lygiagrečiai tvarkyti valdymo, buhalterinę ir mokestinę apskaitą. Vartotojas sistemoje gali aprašyti bet kiek sąskaitų planų, kurių struktūra ir sudėtis gali visiškai skirtis, o kiekvienas pirminis dokumentas gali automatiškai generuoti skirtingus pravedimus į skirtingus sąskaitų planus. Tokiu būdu viena ir ta pati pirminė informacija gali būti skirtingai interpretuojama ir apskaitoma skirtinguose sąskaitų planuose, parengtuose pagal skirtingus apskaitos standartus.

Sistema išsaugo ryšius tarp operacijų su sąskaitomis ir pirminių dokumentų. Vadinasi, buhalteriai gali lengvai atsekti ir ištaisyti įsivėlusias klaidas, o pataisymai automatiškai įvykdomi visuose sąskaitų planuose. Modulis palaiko daugiavaliutę apskaitą, automatiškai vykdo perkainojimą.