Gamybos planavimo modulis


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pamokų sąrašas
Paslėpti sąrašą

Apie modulį „Gamybos planavimas”

Gauti pranešimus į Facebook apie naujų pamokų atsiradimą

Savo Facebook tinklalapyje pranešame apie naujai paruoštas pamokas. Galite pažymėti, kad jums patinka mūsų tinklalapis ir gausite pranešimus apie naujas pamokas į savo naujienų lentą.

„Contour Enterprise“ gamybos planavimo modulis tinka visiems gamybos tipams:

  • Gamybos „pagal klientų užsakymus“ atveju, programa, planuodama gamybą, apdoroja klientų užsakymus.
  • Srautinės gamybos atveju, „Contour Enterprise“ sudaro gamybos planą pagal operatyvius pardavimo planus.
  • Unikalios gamybos atveju, gamybos planavimo modulis yra naudojamas kartu su „Preliminaraus planavimo“ moduliu, patikslinant gamybos planą po technologijos suprojektavimo.

Visi planavimo variantai gali būti naudojami kartu vienoje įmonėje skirtingoms gaminių grupėms.

Kai vadovas patvirtina pardavimų planą arba klientas patvirtina užsakymą, programa automatiškai suplanuoja užsakymo vykdymą. Gamybos planavimo modulis atrenka gaminamas užsakymo pozicijas, patikrina reikalingos žaliavos likučius, užsako nupirkti trūkstamas medžiagas, apskaičiuoja jų tiekimo laiką, sukuria gamybines užduotis vykdytojams, suplanuoja operacijų pradžios ir pabaigos laikus, rezervuoja reikalingus išteklius. Rezervuojamu ištekliu gali būti bet kas: darbuotojas, brigada, įrengimas, įrankis, gamybos linija, subrangovo pajėgumai, cecho pajėgumai ir kita. Pagal vieną operaciją galima rezervuoti bet kiek išteklių: pavyzdžiui, du stalius ir vienas stakles. Operacijos gali būti vykdomos lygiagrečiai, arba priklausyti viena nuo kitos. Operacijų priklausomybes aprašo technologas.

Planuodama gaminio gamybą, programa pagal poreikį suplanuoja ir jo mazgų gamybos užduotis. Mazgų „medžio“ gylis nėra ribojamas, tai yra mazgas gali turėti submazgus, submazgas savo submazgus ir taip toliau, kiek reikalinga pagal technologinį procesą.

„Contour Enterprise“ verslo valdymo sistema įspėja apie įvykius, kurie turi įtakos gamybos planui: žaliavos vėlavimus, gamybos operacijų faktinį atlikimo laiką, broką, ir pasiūlo vartotojui perplanavimo variantus. Perplanavimas atliekamas kontroliuojant už planavimą atsakingo darbuotojo: automatiškai mygtuko paspaudimu, arba rankiniu būdu koreguojant operacijų eilę ir vykdytojus.

Modulyje yra trys plano atvaizdavimai: Ganto diagrama, Vizualus išteklių optimizatorius ir Operacijų eilės sąrašas. Visi atvaizdavimaiyra interaktyvūs: leidžia pele keisti operacijų trukmę, pradžią, pabaigą, vykdytojus, priklausomybes, peržiūrėti būklę, dokumentus, techninę dokumentaciją, rašyti komentarus kitiems vartotojams.