VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Pokyčių valdymas organizacijoje. Kaip tai vykdyti sėkmingai?

Dabartiniais laikais, verslas pasižymi dinamiškumu ir būtinybe įmonėms žaibiškai reaguoti į pokyčius rinkoje, nesvarbu apie kokią konkrečią nišą eitų kalba.

Tiesa, tuo pačiu metu, ne visos organizacijos Lietuvoje turi pakankamai įgūdžių gebėti sėkmingai sureaguoti ir pasikeisti. Atsiradus būtinybei tai padaryti, paprastai bendrovės yra linkusios samdyti verslo konsultantus ar personalo valdymo specialistus reikalingiems pokyčiams įgyvendinti.

Nors „išorinio“ žmogaus perspektyva gali būti itin vertinga, ekspertai linkę teigti, jog efektyviausi pokyčiai organizacijoje būna tie, kuriuos priima jos vadovas.

Šiame straipsnyje – apie tai kodėl įmonės vadovas yra toks svarbus atliekant organizacinius pokyčius ir kaip čia galėtų pasitarnauti tokia priemonė kaip ERP verslo valdymo sistema.

Efektyviems pokyčiams itin svarbus geras įmonės vadovas

Pasak verslo sektoriuje atliekamų tyrimų, itin svarbią rolę atliekant pokyčius organizacijoje turi jos vadovas, žmogus kuris svarbiais momentais geba būti tinkamu jos lyderiu.

Tas yra ypač aktualu kuomet kalba eina apie didesnius pakeitimus organizacijoje, nuo kurių keičiasi esminiai įmonės veiklos principai. Dažnai didesnio masto pokyčiai sulaukia neigiamų reakcijų, ypač iš personalo kuriam reikės prisiimti naujas roles, keisti darbo principus ir t.t.

Būtent šiuo atveju išryškėja gero lyderio bendrovėje svarba. Jo darbas bus ne tik sudominti juos naujaisiais įmonės principais, tačiau prireikus pakonsultuoti ar net nuraminti dėl ateities.

Labai svarbu, jog įmonės vadovas būtų sukalbamas, užjaučiantis ir mokantis paskatinti kitus aplinkui jį tobulėti savo naujame vaidmenyje.

Didžiausias iššūkis vykdant pokyčius – darbuotojų baimė dėl ateities

Ne paslaptis, jog daugumai žmonių nepatinka staigūs pokyčiai jų kasdienybėje, ypač tuomet kai kalba eina apie darbinę aplinką. Daugeliui nemalonu keisti įpročius, darbo principus, adaptuotis prie besikeičiančios organizacijos struktūros, ypač tokiu atveju jeigu ji vyrauja jau daugelį metų.

Praūžus globalinei pandemijai, daugelis įmonių ne tik Lietuvoje, tačiau ir kitose šalyse turėjo greitai priimti kritinius sprendimus ne tik keičiant savo veiklos principus, tačiau priimti rimtus pokyčius personalo atžvilgiu.

Kiekvienas įmonės darbuotojas panašioje situacijoje, nori būti užtikrintas dėl savo ateities įmonėje, todėl vienas iš svarbiausių vadovo bruožų bus mokėti tinkamai suteikti reikiamą jiems informaciją ir “nuraminti aistras” dėl pakeitimų įmonėje.

Atminkite, nesvarbu kokioje srityje vyks masyvus pokytis, dažniausiai pasipriešinimas jiems būtent ir bus darbuotojų lygmenyje. Dėl šios priežasties, itin svarbi kokybiška tarpusavio komunikacija, vadovo gebėjimas pateikti reikalingiausias žinias.

Jei pokyčių iniciatorius esate jūs, puiki idėja būtų kartu įtraukti į juos ir savo likusį personalą. Žmonėms pamačius, jog pakeitimai yra būtini, tikėtina, jog jų perspektyva pasikeis.

Kaip pokyčių valdymas organizacijoje gali būti efektyvesnis su verslo valdymo sistema?

Įmonės valdymo peripetijos šiais laikais yra grįstos ne tik vadovo kompetencijomis, bet ir bendromis joje naudojamomis priemonėmis. Viena iš tokių yra verslo valdymo sistema, padedanti optimizuoti daugelį kasdien vykstančių procedūrų.

Šios programinės įrangos dėka galima paprasčiau atlikti tokius dalykus kaip:

  • Įmonės buhalterinė apskaita
  • Komunikacija su klientais ir personalu
  • Sandėlio ir atsargų valdymas
  • Užsakymų valdymas

Ir dar daugelis kitų dalykų.

Su verslo valdymo sistemos pagalba, jūs galėsite kur kas paprasčiau planuoti reikalingus pokyčius įmonėje, kadangi visuomet turėsite prieigą prie pagrindinių juos duomenų ir lengviau matysite kurios jos sritys gali būti tobulinamos.

Efektyviausi pokyčiai bus tie, kuriuos nuspręsite atlikti pagrįstai ir suderinsite juos su savo kolektyvu.

Pabaigai

Šiame straipsnyje trumpai aptarėme pokyčių valdymo organizacijoje principus. Galima sakyti, jog norint priimti geriausius organizacinius sprendimus kurių jai reikia greitai, itin svarbi yra vadovo kompetencija ir gebėjimas suprasti savo personalą.

Na, o tokios priemonės kaip verslo valdymo sistema palengvins tokias vadovo funkcijas.