VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Kada juridiniam asmeniui reikalingas registravimas PVM mokėtoju?

Registravimas PVM mokėtoju – tai procesas kuomet asmens valdoma įmonė privalo būti registruojama kaip PVM mokėtoja Lietuvoje.

Ties šia prievole verslininkams tiek iš mūsų šalies, tiek iš užsienio, dažnai kyla klausimų apie tai, kada ši prievolė yra taikoma ir kokios konkrečios yra jos taikymo sąlygos.

Straipsnyje – plačiau apie tai kada reikia registruotis PVM mokėtojo statusui, situacijas kada tai taikoma bei dokumentus kurie bus reikalingi.

Tapus PVM mokėtoju, įmonei gali prireikti efektyvesnio sprendimų valdymo. Tam gali pagelbėti mūsų ERP verslo valdymo sistema.

Kada privalau registruoti savo įmonę kaip PVM mokėtoją?

Registruotis kaip PVM mokėtojos turi tiek Lietuvos įmonės, tiek užsienio šalių juridiniai asmenys registruojantys savo atstovybę mūsų šalyje.

Situacijos, kada mūsų šalies juridiniai asmenys privalo registruotis kaip PVM mokėtojai yra:

  • Jei valdoma įmonė per metus uždirba daugiau nei 45000 eurų pajamų iš savo prekių ar paslaugų pardavimo
  • Jei asmuo valdo keletą įmonių kurios kartu sudėjus per praeitus kalendorinius metus uždirbo daugiau nei 45000 pajamų
  • Įmonei pirkus prekių ar paslaugų iš kitų ES valstybių, kurios kartu sudėjus viršijo 14 000 eurų. Verta pabrėžti, kad šiuo aspektu yra taikomos išimtys transporto priemonėms ir prekėms kurioms taikomas akcizas.

Užsienio šalių atstovams reikia registruoti kaip PVM mokėtojais, jeigu:

  • Iškart pradėjus ekonominę veiklą, neatsižvelgus į tai kokią sumą pasieks parduodamos prekės ir paslaugos. Taikoma išimtis, jeigu parduodamos prekės ar paslaugos yra neapmokestinamos PVM mokesčiu.
  • Vykdant ekonominę veiklą nuotoliniu būdu, jei yra viršijama 35000 eurų prekių ar paslaugų vertė per metus. Principas taikomas, bet kokiu atveju, net jeigu asmuo jau moka PVM užsienyje.
  • Įsigijus prekių/paslaugų už daugiau nei už 14000 eurų sumą Lietuvoje iš kitų užsienio valstybių. Vėl gi, principas netaikomas akcizinėms prekėms ar transporto priemonėms.

Pagrindiniai dokumentai reikalingi registruojantis PVM mokėtoju

  1. Prašymas įregistruoti įmonę PVM mokėtoja
  2. Duomenys apie įmonės dalininkus-akcininkus
  3. Duomenys apie valdančiuosius asmenis, kitas jų valdomas įmones
  4. EVRK klasifikatoriaus informacija apie ekonominę įmonės sritį
  5. Duomenys įrodantys įmonės veiklos tęstinumą
  6. Informacija apie įmonės padalinius, buveinę, veiklos vykdymo vietą.

Ar galiu registruotis anksčiau, dar tuomet kai to daryti neprivalau?

Įmonėms nėra draudžiama registruotis PVM mokėtoju anksčiau nei tai yra privaloma daryti. Galima registruotis net ir tuo atveju, jei nesiekiate numatytos pardavimų sumos ribų.

Žinoma, prieš priimant tokį sprendimą, būtinai įvertinkite ar jums tikrai bus verta imtis tokios prievolės. Paprastai tai apsimoka darys, jeigu pagrindiniai jūsų pirkėjai taip pat yra PVM mokėtojai.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai pakalbėjome apie tai, kada galioja prievolė registruotis kaip PVM mokėtoju. Verta žinoti, jog šis dalykas galioja tiek Lietuvos, tiek Užsienio asmenims vykdantiems aktyvią ekonominę veiklą kuri gali būti skaitoma kaip siekianti pakankamai didelę pardavimų sumą.

Kaip minėjome pradžioje, augant įmonės mastams, įmonės mokestinė situacija darysis kiek sudėtingesnė, todėl jos vadovams ir personalui privalu naudoti visas įmanomas priemones leisiančias patogiau tai valdyti.

Verslo valdymo sistema gali būti vienas iš jų. Jei ieškote tam tikro sprendimo leisiančio pagerinti jūsų bendrovės veiklą, susisiekite su mūsų komanda ir mes padėsime rasti geriausią sprendimą.