VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Didžioji knyga. Kokią reikšmę šis dokumentas turi buhalterijoje?

Didžioji knyga. Kokią reikšmę šis dokumentas turi buhalterijoje

Didžioji knyga – vienas iš svarbiausių dokumentų buhalterinėse apskaitos procedūrose. Norint užtikrinti bet kokios įmonės tinkamą funkcionavimą ir sėkmingą veiklos vystymą, be sklandžių buhalterinių procedūrų apsieiti neįmanoma.

Tokia ypatybė yra ypač aktuali kuomet įmonė auga greitai ir dideliais mastais. Tik kompetentingi buhalterijos specialistai sugebės tinkamai valdyti su įmonės sąskaitomis susijus duomenis ir užtikrinti jos finansinį sklandumą.

Savaime suprantama, kad ir koks geras apskaitos specialistas dirbs pas jus, jam reikės tinkamų priemonių galėsiančių užtikrinti maksimalų darbų efektyvumą. Šiandien mes pakalbėsime apie “Didžiąją knygą”, pagrindines dokumento ypatybes bei tai, kodėl verslo valdymo sistema gali pasitarnauti jūsų įmonei apskaitos atžvilgiu.

Kas apskritai yra laikoma “didžiąją knyga” ir kokia jos nauda?

Pagal apibrėžimą, “didžioji knyga” – tai tam tikras buhalterinis dokumentas kuriame yra kaupiami svarbiausi duomenys apie įmonę iš pagrindinių registrų. Jis gali būti itin didelė pagalba apskaitą atliekantiems asmenims skaičiuojantiems svarbiausius verslo sąskaitų duomenis.

Labiau patyrę apskaitos specialistai ko gero puikiai žino apie čia kartu vykdomus aktyviųjų ir pasyviųjų sąskaitų skaičiavimo procesus. “Didžiojoje knygoje” nesudėtingai galima sužinoti aktyviosios sąskaitos likutį atėmus kreditavimą ir pridėjus debetavimą, tuo tarpu pasyviosiųjų sąskaitų likutį sužinoti užtenka atlikti atvirkštinę funkciją – t.y. Pridėti kreditavimą ir atimti debetavimą.

Kodėl verta pagalvoti apie verslo valdymo sistemos modulį skirtą būtent buhalterijai?

Pildyti dokumentus – kiekvieno apskaitininko kasdienybė. Tačiau, augant įmonės mastams, sudėtingėja ir jos pagrindinių finansinių procesų tvarkymas, todėl vis dažniau įvairūs verslai yra linkę adaptuoti papildomas priemones galinčias padėti įmonės buhalteriams.

Viena iš tokių yra verslo valdymo sistema. Nors ji gali būti sudaryta iš itin daug funkcijų, buhalteriams paprastai yra taikomi įvairias apskaitos procedūras palengvinantys sprendimai.

Mūsų siūlomas modulis “Didžioji Knyga” gali padėti sutaupyti brangaus laiko ir energijos tvarkant svarbiausius dokumentus įmonėje. Kaip pavyzdys, viena iš pagrindinių šio modulio funkcijų yra automatizuotas dokumentų įrašų formavimas ir registravimas žurnaluose pagal vartotojo nustatytus parametrus.

Čia – nereikia jokių programavimo žinių ir pilnai užtenka paprasto nustatymo reikalingoms funkcijoms. To pasekoje, jūsų apskaitą atliekantys darbuotojai turės kur kas mažiau darbo krūvio ir nešvaistys savo laiko prie lengvai automatizuojamų užduočių. Kitas dalykas – programos lankstumas.

Čia galima laisvai susikurti norimą dokumentų registravimo ir kūrimo struktūrą, leisiančią itin patogiai adaptuoti šį sprendimą jūsų įprastai įmonės praktikai ir poreikiams. Galiausiai verta pabrėžti ir sistemos glaudų veiksnumą.

Kiekvienas vartotojas dokumentų pildymą gali supaprastinti automatizuotos sąveikos su duomenų baze dėka. Jos pagalba jūs galėsite valdyti ne tik buhalterinę, tačiau finansines bei mokestinę įmonės apskaitą. Jei norite sužinoti daugiau apie šį sprendimą, būtinai susisiekti su mūsų komanda ir mes plačiau papasakosime apie šio sprendimo panaudojimo galimybes.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai kas yra “Didžioji Knyga” ir kokios gali būti verslo valdymo sistemos panaudojimo galimybės apskaitos atžvilgiu. Šio tipo įrankių dėka galima automatizuoti daugelį įprastų buhalterinių funkcijų, taip atlaisvinant laiką ir naujas galimybes.