VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Finansinės klaidos. Ko turėtų vengti kiekvienas pradedantysis verslininkas?

Finansinės klaidos. Ko turėtų vengti kiekvienas pradedantysis verslininkas

Ne paslaptis, jog sėkmingam verslui yra būtinas tinkamas finansinių srautų įmonėje valdymas. Deja, tačiau neturint pakankamai patirties būnant įmonės vadovu, dažnai žmonės susiduria su situacija kuomet sėkmė tam tikroje nišoje užtrunka, arba blogiausiu atveju – apskritai neateina.

Pasak sėkmingus verslus sukūrusių žmonių, ne vien mūsų idėjos ar siūlomas produktas užtikrina naujo verslo sėkmę. Ne ką mažiau svarbus dalykas yra elementarios žinios apie finansus ir gebėjimas suvaldyti pinigų srautus bendrovėje.

Tiesa, būtent šis aspektas dažniausia ir “pakiša koją” pradedantiesiems. Tam, kad jūsų verslas būtų sėkmingas be tinkamų finansų valdymo žinių apsieiti – neįmanoma, kadangi priešingu atveju, mūsų vykdoma veikla bus neužtikrinta ir greičiausia – nepelninga.

Šiandien straipsnyje pakalbėsime ir patarsime kaip protingiau elgtis su įmonės finansais jei esante pradedantysis verslininkas bei argumentuosime, kodėl verslo valdymo sistema gali būti puikus sprendimas jums.

Tinkamai finansuokite savo pagrindines investicijas

Viena iš dažniausių verslininkų klaidų yra netinkamai apgalvotas savo investicijų finansavimas. Dažnai būna atvejų kuomet verslininkai skolinasi pinigų, be jokio plano kaip tuos pinigus jie sugrąžins.

Dažniausios verslo investicijos būna ilgalaikės, kas reiškia, jog tik po tam tikro laikotarpio jūs turėsite pakankamai pajamų grąžinti pasiskolintus pinigus. Jei pinigus reikės grąžinti po labai trumpo termino, tikėtina, jog įmonė turės skolų ir kitų finansinių bėdų.

Matykite realias savo verslo galimybes

Dar viena dažnai daroma finansinė klaida yra neapgalvotos investicijos bei apskritai per didelių įsipareigojimų sau apsiėmimas. Tai gali vykti bet kurioje verslo stadijoje, tačiau dažniausiai atsitinka vos pradėjus įmonei šiek tiek augti.

Norint užtikrinti sėkmingą savo veiklos vykdymą, būtina matyti realias savo įmonės galimybes ir nedaryti to kas paprasčiausiai bus per daug rizikinga.

Dažnai verslo pasaulyje skamba frazė “niekada nebijok rizikuoti” tarsi pabrėždama, jog be rizikos nieko nepasieksi. Nors tai iš dalies tikrai yra tiesa, jokiu būdu negalima rizikuoti beatodairiškai, kitaip atsidursite išties prastoje situacijoje.

Parenkite gerai apgalvotą verslo planą

Nors versle teigiamas nusiteikimas yra itin svarbus, vis dėl to nereikėtų “skrajoti padebesiais”, o į kiekvieną žingsnį žvelgti realiai ir kritiškai. Vienas iš dažniausių dalykų kur verslininkai padaro klaidą yra – per daug ambicingas ir realybės neatitinkantis verslo planas.

Kuriant savo įmonę ir pradedant veiklą, jūs greitai pastebėsite, jog būna tiek gerų, tiek blogų dienų, o kartais apskritai susidursite su situacija, kuri apskritai atrodys kaip neturinti išeities.

Laimei, tokių situacijų kaip įmanoma labiau išvengti gali padėti gerai sudaryti verslo planas, kuriame nešališkai pasveriamos rizikos ir kiti galimi sunkumai.

Plėskite savo finansines žinias

Vien tai, kad prieš akis matote pinigus savo banko sąskaitoje, dar nereiškia, jog verslas veikia taip kaip turėtų. Tik protingai ir gerai valdomi finansiniai srautai, užtikrintos įplaukos bei protingas investavimas gali užtikrinti jūsų veiklos sėkmę.

Privalote domėtis ne tik investavimo būdais, tačiau įvairiomis paramos galimybėmis, privalomais sumokėti mokesčiais ir dar daugeliu finansiniu aspektų. Priešingu atveju problemos nebus išvengiamos.

Kaip jums gali padėti verslo valdymo sistema?

Augant įmonės mąstams, visos bendrovėje vykstančios pinigės operacijos plėsis ir sudėtingės, todėl taps vis sunkiau užtikrinti efektyvų savo finansų valdymą. Čia į pagalbą jums gali ateiti verslo valdymo sistema galinti pasiūlyti ne tik finansinių aspektų, tačiau tiekimo grandinės, sandėliavimo ir daugelį kitų funkcijų.

Toks sprendimas yra tinkamas bet kokio tipo ir rinkos verslui, tereikia tinkamai jį integruoti ir akimirksniu pamatysite, kaip jūs ir jūsų įmonės kolektyvas gali dirbti patogiau ir efektyviau. Jei sudominome šia paslauga, būtinai susisiekite su mūsų komanda ir mes plačiau papasakosime apie tokį sprendimą.

Pabaigai

Šiandien pakalbėjome apie pagrindines pradedančiųjų verslininkų klaidas ir ko reikėtų vengti norint užtikrinti sėkmingą įmonės pradžią. Protingos investicijos, geras verslo planas grįstas logišku požiūriu ir papildomos priemonės kaip verslo valdymo sistema gali būti raktas į tinkamai veikiantį verslą.