VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Kaip išnaudoti Užimtumo Tarnybos paramos galimybes savo verslo pradžiai?

Pradėti savo verslą – aktualesnis dalykas vis daugiau žmonių mūsų šalyje. Skatinimo priemonių vis daugėja, o tarp jų ir paramos galimybių, galinčių užtikrinti kur kas efektyvesnį mūsų asmeninio verslo startą.

Ar tai būtų Europos Sąjungos organizuojamos programos, miesto savivaldybių iniciatyvos ar tokių organizacijų kaip Užimtumo Tarnyba ir jos suteikiamos priemonės.

Vis daugiau populiarumo sulaukia būtent Užimtumo Tarnybos suteikiama paskata verslo startui. Ko gero pagrindinė priežastis tam yra tai, jog ja pasinaudoti gali kiekvienas norintis, na o veikla nėra apribojama tam tikroms konkrečioms nišoms.

Šiandien apie tai kaip gauti Užimtumo Tarnybos paramą verslo pradžiai ir kodėl tokia priemonė kaip verslo valdymo sistema taip pat gali tapti puikiu įrankiu jūsų įmonės startui.

Kokios yra pagrindinės šio paramos tipo ypatybės?

Pagal apibrėžimą, ši paramos forma dar kitaip yra vadinama subsidija skirta remti savarankišką gyventojų užimtumą. Jos pagrindinis tikslas – suteikti finansinę pagalba tiems žmonėms kurie patys sau susikurti darbo vietą, kuriant nedidelę įmonę.

Norint gauti šią paramą, pirminis dalykas ką reikėtų padaryti, tai kreiptis šiuo klausimu į UT specialistus, kurie ne tik pakonsultuos visais rūpimais klausimais, tačiau kartu sudaryti savo būsimo verslo veiklos planą, kas ir būtina norint gauti minėtą subsidiją.

Tiesa, patiems paramos kandidatams, taip pat dar yra taikomi kriterijai pagal amžių ir neįgalumo lygį. Subsidija gali būti teikiama:

 • Bedarbiams iki 29 metų amžiaus
 • Bedarbiams virš 45 metų amžiaus
 • Sunkų neįgalumo lygį, arba iki 25 procentų darbingumą turintiems asmenims
 • Vidutinį neįgalumo lygį, arba iki 40 procentų darbingumą turintiems asmenims
 • Lengvą neįgalumo lygį, arba iki 55 procentų darbingumą turintiems asmenims.

Kaip vertinamos pateiktos paraiškos?

Reikia pabrėžti, jog UT taip pat taiko kriterijus pagal kurias vertina paraiškas. Pagrindinės iš jų yra:

 • Lokacija ir nedarbo lygis – daugiausiai prioriteto vertinant paraiškas sulaukia tos Lietuvos vietos kuriose yra didžiausias nedarbingumo lygis. Taip pat, teikiamas prioritetas ir kaimo vietovėse esantiems verslininkams, dėl sudėtingos situacijos juose.
 • Pinigų suma – dar vienas dalykas kuris lemia ar paraiškas bus patvirtinta yra prašomas pinigų kiekis. Suma čia nėra fiksuota, tačiau norint gauti didesnę subsidiją, bus reikalingi rimti argumentai.
 • Jūsų paties indėlis ir įdarbinimo planai – jei planuojate savo verslo startui įtraukti ir dalį savo asmeninių lėšų, tuomet jums bus suteiktas prioritetas. Prie to pačio, bus atsižvelgta kiek planuojate įdarbinti žmonių įmonėje, ar suteikti darbą tik sau ar ir kitiems asmenims.
 • Kvalifikacija ir gebėjimai – galiausiai taip pat yra vertinama prieš tai buvusi žmogaus darbinė patirtis ir atsižvelgiama į tai ar žmogus turi pakankamai kvalifikacijos atlikti pareigas savo naujoje įmonėje.

Kur galite panaudoti gautą subsidiją?

Paramos lėšos pagal panaudojimą gali būti skirtos dviems dalykams:

 1. Būstinei – čia turima omenyje jūsų biuro, dirbtuvių ir kitos patalpos. Čia galima panaudoti net iki 50 procentų paramos lešų siekianti suremontuoti, atnaujinti ir kitaip darbui pritaikyti jūsų patalpas.
 2. Įrankiams – čia kalba eina apie visas jūsų darbinei veiklai reikalingas priemones ir įrangą, jų įsigijimą ir pritaikymą.

Kaip jūsų naujam verslui gali pasitarnauti verslo valdymo sistema?

Nuo pat verslo pradžios, tik tinkamas įvairių savo įmonės sričių valdymas gali užtikrinti, jog jūsų veikla bus sėkminga, net ir išaugus įmonės mąstams. Verslo valdymo sistema – tai patogi programinė įranga kurios tikslas yra padėti sparčiai augančioms įmonėms valdyti pagrindines savo verslo dalis.

Ją galima taikyti viskam nuo transporto valdymo, buhalterijos, tiekimo grandinės iki optimalesnio sprendimo bendraujant su klientais ir t.t.

Jei turite ambicingų planų savo veiklai, investuoti į verslo valdymo sistemą – apsimoka. Maloniai kviečiame susisiekti su mumis konsultacija ir mes plačiau papasakosime apie šį sprendimą.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme UT paramą ir tai, kaip verslo valdymo sistema gali padėti kiekvienam pradedančiam verslininkui. Norint sėkmingai vystyti verslą, būtina pasinaudoti visomis suteikiamomis lengvatomis, na o papildomos priemonės tik padidins jūsų šansus.