VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Kas yra lizingas ir ar jis naudingas verslui?

Kas yra lizingas

Lizingas – vienas iš populiariausių finansavimo metodų versle. Neretai būna taip, jog pačioje verslo pradžioje ar imantis jo plėtros, įmonei prireikia tam tikrų papildomų įrenginių, automobilio ar kito turto kurio tiesiogiai įsigyti nėra finansinių galimybių.

Dėl šios priežasties, išperkamoji nuoma, arba kitaip lizingas gali būti puiki galimybė gauti visą reikalingą verslui įrangą tam tikram laikotarpiui, kur kas patrauklesnėmis sąlygomis nei įsigyjant viską tiesiogiai.

Šiame straipsnyje – plačiau apie tai kas yra lizingas, jo privalumus ir keletas bendrų patarimų renkantis šį finansavimo metodą verslui.

Visų pirma, koks yra lizingo apibrėžimas?

Paprastai tariant, lizingas – tai ilgalaikės nuomos sutartis sudaryta tarp nuomininko ir nuomotojo tam tikram laikotarpiui, numatanti, jog pasibaigus jos terminui turtas pereis nuomininko nuosavybėn.

Ši finansavimo forma yra paplitusi įvairiose gyvenimo srityse – įsigyjant nekilnojamąjį turtą, transporto priemones, įvairius brangius įrenginius. Taip pat toks atsiskaitymo būdas itin populiarus ir verslininkų tarpe, dėl jo suteikiamo lankstumo.

Plačiau apie lizingo teikiamus privalumus verslui pakalbėsime sekančioje sekcijoje.

Kokie yra pagrindiniai lizingo privalumai?

  1. Nebūtina mokėti užstato – vienas didžiausių lizingo privalumų yra kur kas paprastesnės produkto įsigijimo sąlygos, kadangi čia nereikalaujama mokėti užstato. Užstatu tampa įsigytas NT, automobilis ar tam tikras įrenginys, kadangi iki sutarties termino pabaigos, jis išlieka nuomotojo nuosavybėje.
  2. Mažiau mokesčių – kitas lizingo privalumas yra tai, jog verslininkui reikės mokėti mažiau pelno mokesčio. Visos lizingo įmokos ir juo įsigyto turto nusidėvėjimas yra traktuojamos kaip išlaidos, todėl pelno mokestis bus mokamas nuo mažesnės sumos.
  3. Geresnės pirkimo sąlygos – įsigijant automobilį ar kokį nors brangesnį įrenginį, tai padarysite už mažesnę sumą nei patys imdami paskolą ir turtą įsigydami savarankiškai. Taip yra dėl to, nes lizingo įmonės viską perka didmeninėmis sąlygomis, kas leidžia jiems pasiūlyti mažesnę kainą.
  4. Įmonė pasirūpins transportavimo ir kitais darbais – įsigijus darbui reikalingus įrenginius paprastai reikia pasirūpinti jų transportavimu iki darbovietės, pajungiamaisiais darbai. Perkant lizingu, tuo ir kitais panašiais niuansais pasirūpins nuomotojas.

Kiti patarimai įsigyjant turtą lizingu verslininkams

Sutarties sudarymas

Lizingo sutartis sudaroma itin paprastomis sąlygomis. Paprastai čia užtenka pateikti paraišką kurioje nurodomas įsigyjamas turtas, jo techninės charakteristikos ir kaina. 

Vis dėl to, prieš pasirašant sutartį patartume neskubėti ir prieš tai tinkamai išsiaiškinti draudimines, garantines ir abipusės atsakomybės sąlygas. Taip pat tiksliai susižinokite per kiek laiko turtas pereis jūsų žinion, jog galėtumėte tiksliai įvertinti pasiūlymo naudą jums.

Griežtai laikykitės sutarties sąlygų

Susipažinus su sutarties įmokų mokėjimo, turto grąžinimo, išpirkimo ir kitais reikalavimais, pasirašykite sutartį su nuomotoju. Savaime suprantama, pasirašytos sutarties sąlygų turėsite griežtai laikytis.

Už savo įsipareigojimų nevykdymą, sulaužytas sąlygas ar praleistas įmokas nuomotojas turės teisę reikalauti baudos arba apskritai sutarties nutraukimo.

Atkreipkite dėmesį į lizingo įmonę

Nepulkite pasirašinėti sutarties su pirma pasitaikiusia įmone. Atkreipkite dėmesį į žmonių atsiliepimus internete, skundus ir kitą viešai prieinamą informaciją kuri leistų tinkamai įvertinti įmonės reputaciją.

Reikšmės gali turėti ir jūsų nuomojamas turtas. Vienos įmonės bus patikimesnės kaip pasirinkimas automobilio lizingui, kitos – NT ir t.t. Norint susirasti patikimą kontorą, verčiau neskubėti ir priimti apgalvotą sprendimą.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai kas yra lizingas ir pagrindinius jo privalumus verslui. Pradedant ar plečiant veiklą, ne visuomet turime pakankamai lėšų įsigyti visoms reikalingoms priemonėms, todėl tokio tipo nuoma gali būti puikus finansavimo metodas.

Žinoma, prieš pasirašant lizingo sutartį, būtina atkreipti dėmesį į tai su kokia įmone sutartis bus sudaroma bei surasti geriausias sąlygas sau.