VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Kodėl kiekvienai įmonei svarbi verslo analitika?

Pradėti sėkmingą verslą nuo nulio – nėra lengva užduotis. Labai dažnai būna taip, jog neturint daug verslinės patirties arba steigiant savo pirmą įmonę, nemažai svarbiausių sprendimų tenka priimti savo paties nuožiūra.

Kartais tai tikrai veikia ir įmonė geba sėkmingai startuoti ir užsiimti savo rinkos poziciją, o kitais atvejais verslas atsiduria tarsi aklavietėje ir tolesni augimo etapai atrodo itin sunkiai pasiekiami.

Laimei, tam yra sprendimas – verslo analitika. Šių metodų dėka galima tiksliai pasakyti kokios yra bendrovės augimo perspektyvos, esama situacija ir kokių priemonių galima imtis įmonės kasdienės veiklos gerinimui.

Šiame straipsnyje – plačiau apie verslo analitiką ir tai, kaip tokios priemonės kaip verslo valdymo sistema gali padėti jūsų verslui pasiekti tas aukštumas kurių jūsų verslas yra vertas.

Visų pirma, ką laikome verslo analitika?

Verslo analitika (angl. Business Intelligence) – tai procesų visuma apimanti visų su įmonės veikla susijusių duomenų ir operacijų skaičiavimą bei analizę, su tikslu pamatyti kokioje situacijoje yra įmonė, kokia buvo jos raida ir kokios tolesnės augimo galimybės yra įmanomos.

Verta pabrėžti, jog visiems šiems skaičiavimams atlikti yra naudojami bent keletas tam pritaikytų įrankių. Tokiu būdu yra gaunami tikslūs rezultatai, leidžiantys pagrįstai priimti tam tikrus su verslu susijusius sprendimus siekiant tolimesnio sėkmingo įmonės vystymosi.

  1. Čia paprastai yra atsižvelgiama į tokias sritis ir duomenis kaip:
  2. Finansinė įmonės situacija ir jų išteklių panaudojimas
  3. Marketinginių kampanijų efektyvumas atnešant pardavimus
  4. Esami įmonės pardavimai ir jų augimo galimybės Įmonės darbuotojų efektyvumas

Ir t.t.

Atsižvelgiant į visas minėtas sritis, o kartu žinoma, pateikiant visus gautus rezultatus, aiškiai ir suprantamai, įmonės personalas gali imtis pagrįstų diskusijų, o galiausiai ir tolimesnių sprendimų susijusių su tolimesne įmonės veikla.

Ar mano bendrovei reikalingas verslo analitikos įrankis?

Dauguma nedidelių įmonių vadovų, ypač tie kurie neturi daug profesinės patirties, dažnai rimtai abejoja ar tikrai verta imtis savo bendrovės duomenų analitikos. Ar tai būtų susirūpinimas dėl išlaidų, baimė dėl sugaišto laiko ar manymas, jog paprasčiausiai toks sprendimas nepasiteisins, tokio pobūdžio analitika daug kam atrodo nepriimtina.

Tačiau gerai pagalvojus apie tokių įrankių naudą kasdienėje veikloje ir ilgainiui, greitai pasidaro aišku, kodėl toks sprendimas turėtų būti implementuotas.

Pateikiame, vieno iš pagrindinių tokio pobūdžio įrankių, t.y. Verslo valdymo sistemos, privalumus bet kokio tipo įmonėms:

  • Matomas visų įmonės verslo operacijų efektyvumas ir augimo tendencijos
  • Sudaromos galimybės greitai identifikuoti įmonės problemas ir imtis jų sprendimo
  • Kur kas geresnė darbuotojų tarpusavio komunikacija
  • Patogiau atlikti apskaitą, vesti tinkamesnę mokesčių politiką
  • Paprasčiau patenkinti visus klientų lūkesčius, palaikyti ryšį su jais

Ir kt.

Verslo valdymo sistema, kaip įrankis, gali būti pritaikytas bet kokio tipo ar nišos įmonei. Ar tai būtų apskaita, pardavimai, sandėlio priežiūra ar paprasčiausias komunikacijos efektyvinimas, toks įrankis gali tapti puikiu pagalbininku.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai pakalbėjome apie tai, kas yra verslo analitika ir kodėl ji yra tokia reikalinga įmonei. Galima sakyti, jog tik tinkamo įmonės duomenų valdymo dėka galima ne tik identifikuoti visas su verslu susijusias bėdas, tačiau kartu suefektyvinti bendrovės veikla ir taip siekti užsibrėžtų tikslų.