VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Asmeninių finansų valdymo patarimai

Finansų valdymo patarimai

Finansai ir jų valdymas – vienas svarbiausių dalykų kiekvienam žmogui. Norint, jog pinigų mums užtektų ne tik būtiniausiems dalykams, tačiau kartu jų kažkiek pavyktų sau ir susitaupyti, spręsti tokius klausimus reikėtų protingai ir su tinkama išmone.

Tiesa, verta pripažinti, jog ne visi iš mūsų žino, kaip tinkamai elgtis su savo pinigais. Vieniems trūksta gerų įpročių, kiti – negali atsispirti norui viską kažką papildomo įsigyti ir t.t.

Verslo valdymo sistema – puiki priemonė geriau tvarkyti kiekvienos įmonės finansinius reikalus, tačiau ką galime daryti šiuo aspektu, asmeniniame lygmenyje?

Šiame straipsnyje – keletas patarimų apie tai kaip geriau tvarkyti savo finansus. Svarbiausias dalykas – kuo anksčiau pradėti mokyti savo tinkamų įpročių finansų valdymo srityje. Apie juos ir pakalbėsime.

Pagrindiniai asmeninių finansų valdymo patarimai

Priešingai nei mano daugelis žmonių, pakeisti savo įpročių per vieną dieną, tiesiog nėra įmanoma. Jeigu vakar išleidote daug, greičiausiai ir šiandien leisite bent jau panašiai.

Tinkami finansų įpročiai turi būti formuojami per tam tikrą laiką, jog išliktų jie ilgam. Žemiau pateikiame keletą pagrindinių principų prie kurių reikėtų pradėti pratintis, norint geriau valdyti savo piniginę.

Poreikių vertinimas skirtinguose gyvenimo etapuose

Skirtingais gyvenimo etapais mes pradedame skirtingai vertinti savo finansinę situaciją ir skiriame prioritetą kitokiems dalykams nei anksčiau.

Kai esame jauni, nori vykti į vakarėlius ar būti su draugais, vėliau atsiranda stabilus darbas ir didesnės išlaidos ir t.t. Savo finansų valdymo įpročius reikėtų taikyti kiekviename gyvenimo etape. Atsižvelkite į tai, kiek pajamų gaunate ir pagal tai žiūrėkite kiek galima išleisti, kiek ne.

Aiškūs finansų tikslai ir prioritetai

Norint tinkamai valdyti pinigus, žinoma, bus reikalingi tam tikri finansiniai tikslai. Kadangi mūsų gyvenimas nuolat keičiasi, keisis ir mūsų tikslai skirtinguose gyvenimo etapuose.

Ekspertai sutinka, jog tikslus reikėtų pasirinkti ir pagal periodą – ar tai būtų metiniai, kelerių metų ar galbūt visą gyvenimo etapą apimantys tikslai. TInkamai juos žinant, bus paprasčiau planuoti ir savo finansus bei neišsimušti iš turimos disciplinos.

Planų susidarymas savo asmeniniams finansams

Ko gero tikrai esate girdėję apie tokį dalyką kaip savo asmeninių finansų plano sudarymas. Čia svarbiausias dalykas yra tinkamai ir objektyviai įvertinti savo situaciją, t.y. Kiek pinigų mes dabar turime ar planuojame turėti artimiausiu metu.

Jame iš esmės turi atsispindėti viskas pradedant mūsų esamu turimu turtu – automobilis, būstas, investicijos ir t.t, na o kartu ir tie dalykai kurie mažina mūsų pajamas – kreditai, skolos ir t.t. Matant prieš akis abu šiuos dalykus, galėsime aiškiai suprasti, ką reikia daryti, norint pasiekti užsibrėžtus tikslus ir pagerinti savo finansinę situaciją.

Pabaigai

Trumpai aptarėme keletą asmeninių finanso valdymo patarimų. Galima sakyti, jog svarbiausias dalykas yra laikytis akivaizdaus plano, na ir žinoma, vystyti tuos tinkamus įpročius kaip įmanoma anksčiau.