VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Intrastato ataskaitos

Intrastato ataskaitos

Intrastato ataskaita – tai specialus, LR Muitinės ir Statistikos departamentų patvirtintas dokumentas kuriame atsispindi prekybos duomenys iš vykstančių sandorių tarp LR PVM mokėtojo (įmonės) ir kitų ES valstybių verslo subjektų.

Nors pildyti ir pateikti šias ataskaitas privalo ne visi verslo subjektai, pravartu žinoti apie tai kam tai daryti reikia. Reglamentai teigia, tai privaloma daryti toms įmonėms kurios viršija numatytą leistiną įvežamų ir išvežamų prekių skaičių.

Šiame straipsnyje – plačiau apie tai ką reikia žinoti apie šias deklaracijas ir tai, kaip toks dalykas verslo valdymo sistema gali padėti kiekvienam verslui.

Countourenterprise.lt intrastato ataskaitų teikimo paslaugos

Mūsų komanda teikia Instrastato paslaugų rengimo ir teikimo paslaugas LR muitinei. Kadangi su panašaus tipo dokumentacija mes jau dirbame daugelį metų, puikiai žinome, kaip reikėtų atlikinėti viską profesionaliai ir laikui.

Paruošime dokumentą kuriame bus akivaizdžiai matoma tai, kokios prekės buvo parduotus ES esantiems verslo subjektams, ar iš jų buvo įsigytos, taip pat sutvarkysime ir kitus duomenis susijusius su žaliavomis ir jų pirkimu/pardavimu, ar išperkamąja nuoma įsigytus produktus.

Norint, jog nekiltų jokių nesklandumų jūsų verslo subjektui, pastaroji ataskaita turi būti užpildyti tikslingai, bet kokių duomenų atžvilgiu – ar tai būtų įsigytų prekių masė, kiekis ar tiksli jų vertė. Na, o ką jau bekalbėti apie tokius dalykus kaip prekių pristatymo sąlygas ar transporto priemonės rūšį. Jeigu jums skubiai reikia pateikti šią ataskaitą, kreipkitės į mūsų komandą ir mes galėsime padėti.

Kas yra intrastatas apskritai?

Intrastatu yra vadinama speciali sistema kurios pagalba yra surenkami pagrindiniai duomenys apie prekybą tarp ES valstybių narių. Iki 1993 metų kuomet ši sistema buvo pradėta naudoti, pagrindinis ES duomenų rinkimo šaltinis buvo kiekvienos valstybės narės muitinės punktų pateiktos deklaracijos.

Natūralu, jog toks duomenų rinkimo būdas nebuvo itin efektyvus, todėl atsirado poreikis tam tikrai standartizuotai jų rinkimo sistemai. Ši naujai sukurta sistema buvo pavadinta Intrastatu, kuri lig šiol yra sėkmingai naudojama registruoti ir matyti prekybos srautus vykstančius tarp skirtingų ES šalių narių.

Kaip teikiamos šios ataskaitos?

Kaip minėta pradžioje, šias ataskaitas teikia ne visi verslo subjektai dirbantys su prekyba su ES šalimis-narėmis. Pateikti Intrastato ataskaitas reikia tiems PVM mokėtojams kurie per vienerius mokestinius metu viršijo numatytą importo ar eksporto ribas. Kiekvienais metais šią ribą nuo kurios ataskaitos privalo būti pateiktos nustato Lietuvos statistikos departamentas.

Kalbant apie ataskaitų teikimo specifiką, ji turėtų būti pateikti ne vėliau nei 10 darbo diena kito mėnesio esančio po ataskaitinio. Šią ataskaitą galima pateikti tiek elektroniniu, tiek rašytiniu būdu. Tiesa, jeigu įmonė kuri paprastai privalo pateikti Intratasto ataskaitą, per tą laikotarpį nevykdė prekybos ar jos vykdė nepakankamai, kad būtų reikalinga ataskaita, reikėtų nedelsiant informuoti LR muitinę.

Pabaigai

Trumpai aptarėme Intrastato ataskaitas ir jų teikimą. Šiems dokumentams reikia profesionalumo ir greitumo norint jas pateikti atitinkamoms institucijoms. Jeigu jums reikia pagalbos, kreipkitės į mus dėl šios paslaugos arba verslo valdymo sistemos integravimos padėsiančios supaprastinti tokių ataskaitų pildymą.