VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Kaip įsigyti verslo liudijimą ir kitos šio dokumento ypatybės

kaip įsigyti verslo liudijimą

Norint sėkmingai pradėti savo verslą, vienas iš kertinių dalykų yra sutvarkyti visus formalumus ir dokumentaciją, kur vienas svarbiausių jų bendrovei gali būti verslo liudijimas.

Verslo liudijimas yra tam tikras dokumentas įrodantis, jog jūs sumokėjote jums priklausantį pajamų mokesčio dydį ir turite teisę verstis norima verslo veikla.

Koks tikslus jo tarifas jums galios, priklausys nuo jūsų veiklos srities ir tarifo kurį nustato miesto kuriame veiksite savivaldybė.

Šiandien, trumpai apie tai kaip įsigyti verslo liudijimą, šio dokumento ypatybes bei tai kaip tvarkant dokumentus gali pasitarnauti ERP verslo valdymo sistema.

Verslo liudijimo išdavimo tvarka ir nuo ko priklauso kaina

Sužinoti kiek tiksliai kainuos verslo liudijimas galima pasinaudojus „Sodros“ internetine verslo liudijimo skaičiuokle.

Ten, suvedus tokius duomenis kaip laikotarpis kuriam norite gauti verslo leidimą, ar esate draustas valstybės lėšomis ir jūsų pensijos kaupimo situaciją, gausite preliminarią savo verslo liudijimo kainą.

Žinoma, verta pabrėžti, jog verslo leidimas gali būti išduodamas ne visiems verslams. Norint sužinoti ar jūsų planuojama veikla gali būti vykdoma pagal verslo liudijimą, būtina sužinoti ar jūsų konkreti niša turi savo EVRK (Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus) kodą.

Tai galima padaryti kreipiantis į Statistikos departamentą, na o patį liudijimą jau suteiks VMI. Pateikti prašymą dėl verslo liudijimo išdavimo galima internetu, elektroniniu paštu arba susisiekus telefonu su VMI specialistais.

Galima verslo liudijimo trukmė – nuo 5 dienų iki 1 metų išskyrus prekybos srityje, kur liudijimas gali būti išduodamas ir vienai dienai.

Veiklos apskaita turint verslo liudijimą ir kitos ypatybės

Vienas iš aktualiausių dalykų vystant, bet kokią verslinę veiklą yra tinkamas apskaitos vedimas.

Vystant veiklą pagal verslo liudijimą apskaitos procedūra yra pakankamai nesudėtinga. Jei neturite kasos aparato, kitaip tariant, nepildote kasos žurnalo, tuomet jums reikės užsivesti ir pildyti pajamų-išlaidų žurnalą.

Taip pat čia reikėtų nepamiršti, jog kiekvienas jūsų paslaugas ar prekes perkantis klientas turi teisę iš jūsų pareikalauti pirkimo-pardavimo kvitų po įvykusios transakcijos.

Iš kitų svarbių ypatybių, verta būtų aptarti ir prekybos veiklą, kuri mūsų šalyje yra viena iš populiariausių. Priklausomai nuo to kiek prekių ar paslaugų jūs parduosite per tam tikrą laikotarpį, čia gali būti tam tikri apribojimai.

Pagal įstatymą, juridinis ar fizinis asmuo kurio pagrindinė veikla nėra prekyba gali parduoti prekių ar paslaugų iki 4500 eurų sumos.

Žinoma yra ir išimčių.

Tokie ribojimai netaikomi prekybai automobiliams ir kitoms transporto priemonėmis bei žemės ūkio prekėms.

Verslo valdymo sistema – priemonė kuri padeda su dokumentų tvarkymu

Nors veikla pagal verslo liudijimą būna kur kas supaprastinta, augant įmonės mastams, didėja ir faktorių kuriems būtinas tinkamas valdymas skaičius. Vienas iš tokių, be jokios abejonės, yra jūsų įmonės dokumentai.

Sutartys su klientais, leidimai, apskaita ir dar kiti dalykai privalo būti tinkamai valdomi norint užtikrinti sklandžią įmonės veiklą.

Su šiomis ir kitomis periodinėmis užduotimis padeda susitvarkyti verslo valdymo sistema. Šios specialios programinės įrangos dėka, jūs ir jūsų darbuotojai galės efektyviau atlikti tokius dalykus kaip:

  • Buhalterinę apskaitą
  • Užduočių komandai paskirstymą
  • Sandėlio valdymą
  • Dokumentų valdymą

Ir dar daug kitų užduočių.

Jei ieškote sprendimų padėsiančių verslui, kreipkitės į contourenterprise.lt komandą ir leiskite mums padėti.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai pašnekėjome apie verslo liudijimą ir jo subtilybes. Šis dokumentas – svarbus norint tinkamai įforminti tam tikrą savo veiklą ir legaliai siekti savo verslo tikslų.

Žinoma, augant įmonės mastams, itin gali padėti ir tokios priemonės kaip verslo valdymo sistema.