VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Kaip oficialiai įsteigti įmonę?

Kaip oficialiai įsteigti įmonę

Pradėti savo verslą – svajonė daugeliui žmonių. Užsiimti mėgstama veikla bei iš to gyventi, nemažai atrodo tikrai patrauklus dalykas, tačiau nuo ko viskas prasideda?

Visiškai teisingai – nuo mūsų įkurtos įmonės. Žinoma verslo idėja ir planas prasidės anksčiau, tačiau įmonės steigimas yra pirminis jūsų formalus žingsnis norint pradėti savo verslą.

Pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet žmonės delsia steigti verslą, vien dėl to, jog jiems jos steigimo procesas atrodo pakankamai sudėtingas.

Tačiau tai ne visai tiesa, svarbiausia yra žinoti pagrindinius to principus. Šiame straipsnyje – apie įmonės steigimo etapus ir kitas proceso ypatybes. Įsteigus įmonę, gera idėja būtų pasirūpinti ir ERP sistema, tačiau apie ją, pakalbėsime, kiek vėliau.

Kokie etapai yra svarbiausi steigiant naują įmonę?

Įmonės steigimą būtų galima įvardyti keletu pagrindinių etapų, juos aptarsime išsamiau šioje sekcijoje.

  • Tinkamas pavadinimas – iš pirmo žvilgsnio, sukurti įmonės pavadinimą gali pasirodyti kaip paprastas ir visai lengvas dalykas, tačiau pasigilinus į šį aspektą, svarbu įvertinti tiek formalius, tiek tinkamumo jūsų verslui aspektus. Registruoti naują įmonės pavadinimą galima nuvykus pas notarą arba internetu, sugalvotas pavadinimas taip pat privalo atitikti pavadinimo taisykles bei nesutapti su jau egzistuojančių įmonių pavadinimais. Jei pavadinimas tinka, jis rezervuojamas juridinių asmenų registre.
  • Steigimo dokumentai – norint įsteigti įmonę, reikės pasirūpinti ir pagrindiniais jos dokumentais. Tai bus steigimo sutartis kurioje bus įvardintos konkrečios steigimo sąlygos, pagrindiniai jos įstatai kuriose bus įvardijamos kitos jos ypatybės, steigiamojo akcininkų susirinkimo deklaracija ir įvardyti įmonei vadovaujančio organo nariai.
  • Buveinės adresas – pagal LR įstatymus, bet koks juridinis asmuo turi turėti savo registruotą savo buveinės adresą. Neretai vadovai čia registruos arba sau priklausančias patalpas, arba įrašys adresą kurį nurodė įmonė iš kurios juridinis asmuo buvo įsigytas (jeigu perkame jau įkurtą įmonę).
  • Pradinio kapitalo sukaupimas – priklausomai nuo jūsų pasirinkto įmonės tipo, bus reikalingas įstatymuose numatytas pradinis kapitalas. Štai steigiant UAB reikės bent jau 2500 eur. Tokiu atveju bus atidaroma įmonės bankinė sąskaita į kurias bus pervedami ar įnešami reikalingi pinigai. Vėliau bankas suteiks įrašą, jog reikalinga pinigų suma yra gauta.
  • Notaro patvirtinimas ir registravimas – sukaupus visus reikalingus dokumentus, turint pakankamai kapitalo ir atlikus visus žingsnius iki šio, būtina užtvirtinti viską atvykus pas notarą. Atlikus tai, jau galima oficialiai užbaigti įmonės steigimą, kadangi įmonė jau skaitoma įkurta.

Kaip naujai įmonei gali padėti verslo valdymo sistema?

Kaip minėjome pradžioje, naujai kuriamai įmonei gali itin pasitarnauti toks dalykas kaip verslo valdymo sistema. Paprastai tariant, tai yra tam tikra programinė įranga sukurta su tikslu padėti bendrovės vadovams patogiau valdyti skirtingas jos dalis. Tai gali būti:

  1. Sandėlių valdymas
  2. Bendravimas su klientu
  3. Darbų paskirtymas
  4. Tiekimo ir sutarčių pateikimas ir tt.

Nors verslo apimtys pradžioje nebūna didelės, galiausiai įmonė užaugs iki tokios kuriai reikės vis geresnių valdymo sprendimų. Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti, todėl kreipkitės dėl tokio sprendimo, nesvarbu kokio tipo ar rinkos įmonė būtumėte.

Taip pat galime parinkti ir unikalius sprendimus pagal situaciją.

Pabaigai

Aptarėme pagrindinius dalykus kaip oficialiai steigiama įmonė. Pagrindiniai dalykai yra jos steigiami dokumentai, būtinasis kapitalas, na ir žinoma dokumentų pas notarą tvirtinimas. Kiek vėliau, tokie sprendimai kaip verslo valdymo sistema gali ženkliai prisidėti prie jūsų sėkmės.