VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Kaip protingai skolintis savo verslui?

kaip protingai skolintis verslui

Verslas – nuolatos finansinių įplaukų reikalaujantis dalykas. Investicijos įmonei reikalingos ne tik sėkmingai verslo pradžiai, tačiau ir plėtimuisi, rinkos tyrimams ir dar begale kitų aspektų. Dažnu atveju, verslininkai ryžtasi pasiskolinti reikalingų pinigų.

Nesvarbu ar tai būtų kreditas, banko paskola ar kiti alternatyvūs šaltiniai, paskola tikrai yra dažnas būdas atnešti į įmonę reikalingų pinigų.

Vis dėl to, su pinigų skolinimųsi yra ir niuansų. Jei norime padėti savo verslui svarbiu momentu, o ne iškasti jam dar didesnės duobės, tai turime daryti protingai.

Šiame straipsnyje – apie keletą pagrindinių principų kaip savo verslui pasiskolinti pinigų protingai ir kaip geriau sekti savo finansinius srautus gali padėti ERP verslo valdymo sistema.

Tinkamai įvertinkite kokios atsakomybės galite imtis

Vienas iš svarbiausių dalykų apie kurį būtina pagalvoti dar prieš skolinantis yra tai, kokios finansinės rizikos jūs galite sau leisti imtis.

Nesvarbu ar kalba eitų apie banko paskolą, greitąjį kreditą ar kitus šaltinius, turite gerai įvertinti ar tuos pinigus visų pirma galite sau leisti pasiskolinti. Jei matote, jog jums reikia nedidelės pinigų sumos, gerai pagalvokite ar negeriau būtų apsieiti be pinigų skolinimosi apskritai.

Galbūt tai yra neskubios išlaidos kurioms pinigų galėsite susitaupyti patys?

Tiesa, jeigu išlaidoms padengti jums neatidėliotinai reikia pinigų, tuomet nelieka nieko kito nei paskolos variantas. Tačiau vėl gi, įvertinkite kiek jūsų įmonė yra pajėgi skolintis ir vėliau sugebės grąžinti.

Atsižvelkite į tai ar spėsite grąžinti pasiskolintus pinigus laiku

Kitas svarbus įvertinti dalykas prieš skolinantis pinigų verslui yra išsamus savo galimybių vertinimas kalbant apie pinigų grąžinimą. Vėl gi, nesvarbu apie skolinimosi šaltinį eina kalba, būtinai turite atsižvelgti ne tik į tai, ar gebėsite grąžinti pasiskolintą sumą, tačiau kartu ar spėsite grąžinti pinigus laiku.

Dauguma, tarkime, greitojo kredito įmonių paprastai turi skaičiuoklę kokias įmokas jums reikės mokėti ir kas kiek laiko. Geriau išsamiai įvertinti situaciją ir matyti ar sugebėsite laiku viską grąžinti, nei pasiskolinti, o vėliau ieškoti būdų skoloms padengti.

Raskite geriausias sąlygas savo įmonei ir tik tuomet skolinkitės.

Gerai įsiskaitykite į paskolos sąlygas

Jeigu skolinatės iš kredito įmonės, kaip būna dažniausiai esant poreikiui skubiai piniginei injekcijai, svarbu įvertinti ne tik patį pasiūlymą, tačiau ir papildomas sąlygas kuriomis jums bus skolinami pinigai.

Dažnai būna taip, jog jeigu paskola yra pateikiama itin patraukliomis specifikacijomis, pasitaiko užslėptų niuansų kurie nėra visuomet matomi plika akimi. Tai gali būti įvairūs administravimo ar aptarnavimo mokesčiai, mokestis už sutarties sudarymą ir t.t.

Prieš sutinkant su sąlygomis, būtinai įsigilinkite į jas ir taip lengviau galėsite priimti galutinį sprendimą.

Kaip valdyti finansinius srautus gali padėti verslo valdymo sistema?

Kaip kalbėjome pradžioje, versle finansiniai srautai visuomet yra dinamiški, todėl siekiant sėkmingai vystyti savo veiklą, privalome numatyti dabartinę ir būsimą piniginę situaciją įmonėje.

Verslo valdymo sistema – tai itin paprasto valdymo programinė įranga, kurios pagalba verslininkai gali valdyti dauguma su įmone susijusių kasdienių procesų, tarp jų ir visus su bendrove susijusius finansus .

Keletas sričių kur verslo valdymo sistema taip pat gali padėti:

  • Sandėlio valdymas
  • Transporto valdymas
  • Atsargų valdymas
  • Komunikacija su klientais

Ir dar daugelis kitų.

Manome, jog šios sistemos dėka jums būtų kur kas paprasčiau numatyti kada ir kaip skolintis pinigus, kokiais aspektais bendrovė gali augti, ką reikia tobulinti kasdienėje veikloje ir t.t.

Jei toks sprendimas domina ir jus, kreipkitės į contourenterprise.lt komandą ir leiskite mums surasti tai kas geriausia jūsų verslui.

Pabaigai

Šiandien trumpai aptarėme tai, kaip reikėtų skolintis verslui norint tai padaryti pačiomis geriausiomis sąlygomis.

Svarbiausia – tinkamai apgalvoti ir įvertinti visas galimas rizikas ir išnaudoti visas įmanomas priemones geresniam savo bendrovės finansų valdymui, tokias kaip verslo valdymo sistema. Tokiu galėsite užtikrintai vystyti savo verslo gerovę.