VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Kas yra barkodas?

kas yra barkodas

Juos pastebime bet kurioje prekybos vietoje apsipirkdami, o kai kuriems iš mūsų teko juos ir skenuoti aptarnaujant klientus. Žinoma, kalbame apie barkodus – dalyką su kuriuo susiduriame kas dieną, dažnai apie tai net nesusimąstydami.

Tačiau kas apskritai yra barkodai ir iš kur jie atsirado? Šiame straipsnyje mes pakalbėsime būtent apie tai ir aptarsime jų reikšmę prekybos versle.

Ieškote verslo valdymo sistemos? →

Visų pirma, ką laikome barkodu?

Paprastai tariant, barkodas – lygiagrečiai einančių skirtingo pločio brūkšnių seka, kuri reiškia tam tikrą kodą. Šis kodas padeda užšifruoti informaciją apie gaminį arba produktą kompiuterinėje sistemoje.

Nuskenavus prekę kasoje kasos aparate, akimirksniu pasimato tokia pagrindinė informacija kaip prekės aprašymas bei kaina, o tokiu būdu yra užtikrinamas greitas ir paprastas atsiskaitymas už jas.

Kam dažniausiai naudojami barkodai?

Barkodas turi išties nemažai paskirčių, apie kurias net daugelis žmonių nežino. Visų pirma, kaip jau sakėme, šie kodai padeda kompiuteriui identifikuoti prekes parduotuvėse. 

Kitas aspektas, kaip pavyzdys, gali būti automobilių nuomos įmonės. Vis dažniau pastarosios savo automobilius identifikuoja būtent barkodų dėka.

Žinote, kuomet nusileidžiate oro uoste ir jūsų lagaminai gauną specialų savo kodą? Jų priežiūra taip pat yra vykdoma barkodų dėka.

Dar kiti pavyzdžiai galėtų būti knygos bibliotekoje, vaistų receptai ar netgi vairuotojo pažymėjimai bei pasai. Pagrindinė barkodo funkcija būtent ir yra skirta padėti identifikuoti tam tikrus daiktus, todėl vis dažniau jie yra naudojamos kasdien.

Kas slypi po barkodo reikšmėmis?

Skirtingos kompanijos barkodus naudoja su skirtingomis reikšmėmis, numeriais ir kombinacijomis. Neretai pasitaiko, jog didesnės korporacijos kartu naudos ir apskritai ilgesnius barkodus.

Tiesa, būtina pabrėžti, jog kiekvienas skaičius taip pat turi tam tikrą savo reikšmę. Skaičius 0, dažniausiai reiškia standartinį prekės numerį. Skaičius 1 kompiuteriui nurodo, jog prekės kaina turės būti nustatoma pagal jos svorį. Pastaroji reikšmės yra taikoma daržovėms, vaisiams, saldainiams ir t.t. Skačius 3, tuo tarpu, beveik visados yra siejamas su farmacijos industrija žymint tokio pobūdžio prekes.

Verta pabrėžti ir tas situacijas kuomet perkant prekes yra panaudojami nuolaidos kuponai. Nuskenavus kuponą, kasos kompiuteris paprastai atsižvelgia arba į paskutinę skenuotą prekę arba visą sumą apskaičiuotą iš skenuotų prekių.

Nors gali pasirodyti išties komplikuota iš pirmo žvilgsnio, kiekvienas žmogus gali išsiaiškinti prekės barkodo reikšmę tinkamai pasigilinęs į tai kokios yra kiekvieno skaičiaus reikšmės, svarbiausia yra žinoti kokias kombinacijas naudoja tos prekės gamintojas.

Pabaigai

Šiame straipsnyje trumpai aptarėme barkodus, jų reikšmes ir užsiminėme apie ką gali reikšti kiekvienas individualus skaičius. Barkodai – tai specifiniai kodai kurie padeda pagerinti įvairius prekybos aspektus, prekes sandėliuojant ar už jas atsiskaitant. Nors apie tai susimąstome retai, jų reikšmė komercijoje yra išties milžiniška.