VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Kas yra faktoringas?

Prekyba – vienas iš svarbiausių verslo aspektų. Kiekviena šalis nori užtikrinti sau kaip įmanoma geresnį susitarimą ir, žinoma, efektyviausią jo vykdymą. Tiesa, dažnai yra rizika, jog už įvykdytas paslaugas ar parduotas prekes perkančioji šalis negalės įvykdyti savo įsipareigojimų.

Ieškote verslo valdymo sistemos? →

Tokiu atveju gali pasitarnauti faktoringo metodas, kuris padeda užtikrinti, jog abiejų šalių įsipareigojimai. Tačiau kas tai yra ir kokiu principu jis veikia? Šiame straipsnyje aptarsime būtent tai.

Visų pirma, ką laikome faktoringu?

Faktoringu galima laikyti sutartį tarp banko (finansinės institucijos) ir paslaugų ar prekių pardavėjo, kurios pagrindu bankas prisiima įsipareigojimą sumokėti pinigus bendrovei teikiančiai paslaugas trečiajai šaliai. 

Kartu ši paslaugas teikianti bendrovė apsiima atsakomybę perduoti sąskaitą už vykdytas paslaugas ar parduotas prekes bankui pagal kurią perkančioji šalis turės mokėti atlyginimą.

Taigi, galima sakyti, jog šis metodas yra tarsi būdas užtikrinti sklandesnį susitarimų vykdymą ir atsiskaitymą už juos.

Kaip veikia faktoringo metodas?

Iš esmės faktoringą galima paaiškinti labai paprastai. Šio būdo dėka užtikrinama, jog greičiau vaikšto lėšos tarp dviejų šalių su tarpininkų pagalba. 

Vos tik paslaugų ar prekių pirkėjas gauna jiems išrašytą sąskaitą, pasirašius specialiu parašu, pastarasis dokumentas yra perduodamas faktoringo bendrovei. Gavus dokumentą, faktoringo bendrovė atsiųs lėšas kurių pagalba bus galima padengti net iki 90 procentų tos sąskaitos vertės.

Tas pats gali būti ir atvirkščiai. Iš karto išrašytą sąskaitą su už suteiktas paslaugas ar parduotas prekes pardavinėjanti bendrovė gali ją išsiųsti faktoringo bendrovei iškart. 

Kaip minėta, faktoringo įmonės padengia iki 90 procentų išrašytos sąskaitos vertės, tiesa tai priklauso ir nuo pačių pardavimų. Kuo didesnė sąskaita, tai yra, kuo jų bus daugiau, tuo didesnio galima tikėtis ir lėšų padengimo.

Kodėl šį metodą rinktis apsimoka?

Taigi, kaip sakėme, faktoringas yra tam tikras būdas greičiau užtikrinti gautas ar perduotas lėšas. Greitesnis įsipareigojimų vykdymas abiejose šalyse užtikrina, jog įmonėms atsiveria daugiau lankstumo ir galimybių panaudoti lėšas kitaip.

Kaip pavyzdys, greitesnis lėšų gavimas užtikrina, jog atsivers daugiau laisvų piniginių šaltinių atlikti verslo investicijoms, vykdyti naujus projektus ar leisti greičiau patenkinti kitus įmonės finansinius poreikius.

Ko gero savaime supratamas ir tas dalykas, jog greita finansinių reikalų apyvarta gali būti ir rimta bazė padėsianti įmonei sėkmingai augti, taigi faktoringas yra tikrai puiki paslauga kurios pagalba yra efektyviau tenkinami įmonės poreikiai ir atlaisvinami pinigai.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme faktoringo koncepciją. Galima sakyti, jog tai yra puikus sprendimas toms įmonėms kurios nori kaip reikiant suefektyvinti savo finansinę veiklą tinkamu derybų vykdymų ir vengti pasiskolinamųjų pinigų kurie užkrautų papildomas prievoles.