VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Kas yra personalo politika ir kodėl ji tokia svarbi įmonei?

Personalo politika – tai tam tikroje įmonėje ar organizacijoje vyraujanti politika apibūdinanti elgesio normas, keliamus tikslus ir apskritai lūkesčius joje dirbančiam personalui.

Apie tai kokią svarbią rolę ir kiek daug reikšmės verslo sėkmei turi įmonės darbuotojai, daug kalbėti tikrai nereikėtų. Esant motyvuotam, puikias darbui ir tobulėjimui sąlygas turintį kolektyvą teigiamas rezultatas yra praktiškai garantuotas.

Priešingu atveju, tai yra, kuomet verslui ne itin sekasi, jos vadovai yra priversti ieškoti priežasčių kaip pagerinti savo organizacijos veiklą.

Jei jums sunku pritraukti aukštos kvalifikacijos kandidatų, o įsidarbinę darbuotojai ilgai neužsilieka, gali būti taip, jog jūsų įmonėje yra reikalingi esminiai personalo politikos pokyčiai.

Šiame straipsnyje – plačiau apie personalo politiką ir kaip tokia priemonė kaip ERP verslo valdymo sistema gali pasitarnauti jūsų įmonei.

Kokie yra pagrindiniai personalo politikos tipai?

Tam, kad plačiau aptarti personalo politikos konceptą, verta aptarti pagrindines jos rūšis.
Pagrindinės iš jų yra:

  • Pasyvioji– ši politika pasižymi pasyvumu iš darbdavio kalbant apie savo kolektyvo skatinimą ar ugdymą. Tokiose organizacijose darbuotojams nėra numatytų jokių profesinio tobulėjimo programų, mažas dėmesys kreipiamas ir atrenkant kandidatus į pozicijas. Natūralu, jog tokios įmonėse atsiranda nemažai problemų su personalo kompetencija ir gerų specialistų išlaikymu.
  • Aktyvioji – tokios politikos pagrindiniai bruožai yra aktyvus darbuotojų skatinimas tobulėti, atsižvelgimas į jų poreikius ir besikeičiančias sąlygas rinkoje . Tokia organizacija turi paruošusi tam tikras darbuotojų profesinio ugdymo programas ir yra pasiruošusi jas tobulinti.
  • Reaktyvioji – toks politikos būdas pasižymi panašiais bruožais kaip jau minėta pasyvi personalo politika. Čia organizacija neskiria didelio dėmesio darbuotojams motyvuoti ar jų tobulėjimo programoms, o esminių priemonių imasi tik tada kuomet įmonėje dėl to atsiranda rimtų problemų.
  • Prevencinio tipo – tokiai politikai būdingos prevencinės metodikos. Paprastai ir organizacija nesiims rimtai investuoti į savo darbuotojų tobulinimą, tačiau yra numačiusi kada ateityje jai gali prireikti tam tikrų specialistų.

Paprastai darbuotojai čia yra samdomi trumpam laikotarpiui.

Kaip personalo politika susijusi su verslo valdymo sistema?

Įmonės personalas – kertinė bet kokio verslo dalis. Tiesa, augant bendrovės mastams, užtikrinti efektyvų personalo valdymą gali tapti pakankamai sudėtinga.

Laimei, tam yra sprendimas – verslo valdymo sistema. Ši speciali programinė įranga gali padėti supaprastinti daugumą kasdien ar periodiškai atliekamų užduočių įmonėje, taip leidžiant jums ir jūsų komandos nariams savo laiką paskirti aukščiausią prioritetą turintiems darbams.

Verslo valdymo sistema gali padėti supaprastinti šias užduotis:

  1. Užduočių paskyrimą komandos nariams
  2. Prioritetinių projektų planavimą
  3. Finansų ir apskaitos tvarkymą
  4. Bendravimą su klientais

Ir daug kitų įmonėje vykstančių procesų.

Tokiu būdu galėsite užtikrinti, jog jūsų kolektyvas turi visas priemones reikalingas efektyviam darbui užtikrinti.
Jei tokio sprendimo ieškote ir jūs, kreipkitės į mūsų komandą ir mes padėsime surasti geriausią sprendimą.

Pabaigai

Trumpai aptarėme kas yra personalo politika ir pagrindines jos rūšis.

Įmonės darbuotojai – viena iš svarbiausių jos dalių, todėl tinkamai investuoti į jų tobulėjimą ir aprūpinti juos reikalingomis priemonėmis yra kertinis dalykas norint išlaikyti aukštos kompetencijos specialistus savo bendrovėje.

Viena iš tokių priemonių gali būti ir minėta verslo valdymo sistema padėsianti jūsų komandai vykdyti pagrindines užduotis žymiai paprasčiau.