VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Kodėl tinkama organizacinė struktūra yra tokia svarbi šiuolaikiniame versle?

Kodėl tinkama organizacinė struktūra yra tokia svarbi šiuolaikiniame versle

Kiekviena įmonė turi tam tikrą savo veikimo struktūrą, kurios pagrindu ji vykdo savo užsibrėžtus tikslus. Nesvarbu apie kokią rinką kalba eitų, ar tai būtų prekių ar paslaugų pardavimas, faktas, jog tik efektyviai organizuotas verslas gali savo darbą atlikti tinkamai.

Vis dėl to, ne visi vadovai, ypač tie kurie neturi daug patirties, žino kokia veikimo struktūra būtų geriausia jų įmonei. Juk tik tuo atveju, kuomet kiekvienas organizacijos narys žino savo rolę ir pareigas, užduotis galima vykdyti maksimaliu efektyvumu ir siekti bendrovės sėkmės.

Šiame straipsnyje mes trumpai aptarsime organizacines struktūras ir schemas, ir tai, kaip verslo valdymo sistema gali pagelbėti bendrovei šioje situacijoje.

Visų pirma, ką laikome organizacine struktūra ir organizacine schema?

Tam, kad galėtume geriau apžvelgti organizacines struktūras ir schemas, visų pirma reikėtų tinkamai išsiaiškinti kas slypi po šiais terminais.

Organizacinė struktūra yra labiau bendrinis terminas skirtas apibūdinti koks yra tam tikro verslo veikimo principas ir skirtingų jo sektorių tarpusavio ryšiai.

Organizacinė schema paprastai yra laikomas tam tikras fizinis ar virtualus dokumentas kuriame atsispindi ta organizacinė struktūra ir jos elementų sąsajos. Tai gali būti konkretūs įmonėje dirbantys asmenys ir jų pareigos, kontaktinė informacija, aiškios iliustracijos nurodančios kas į ką turi kreiptis ir panašiai.

Tokiu būdu yra itin paprasta iliustruoti visą vidinę verslo struktūrą, kokie įmonės skyriai turi bendrauti dažniausiai, kokiais klausimais ir pan.

Kokie yra tinkamos organizacinės struktūros ir schemos privalumai?

Savaime suprantama, pagrindinis tinkamos organizacinės struktūros tikslas yra kaip mat suefektyvinti įmonės veiklą. Net jei šiuo metu pilnai susitvarkote su savo klientais ir sėkmingai dalinatės užduotimis su kolegomis, įmonei augant, visai tai daryti taps kur kas sudėtingiau.

Aiškiai apibrėžtas įmonės struktūrinis planas bus naudingas tiek įmonės naujokams, tiek ir senbūviams leisiantis ne tik paprasčiau pamatyti į ką ir kur kreiptis, tačiau kartu žinoti ir skirtingas žmonių pareigybes ir pan. Pagrindiniai privalumai iliustruoti įmonės veiklą yra šie:

  • Matoma įmonės hierarchija – nesvarbu ar kalba eina įmonės jau ilgus metus dirbančius ar tuos kurie tik neseniai prisijungė prie komandos, tinkama schema leis matyti tarpusavio ryšius tarp darbuotojų.
  • Aiškiai suprantamos pareigos ir atsakomybės – ko gero kiekvienam vadovui teko susidurti su situacija kuomet užduotis nėra įvykdoma taip kaip turėjo dėl vienų kitų priežasčių. Tokia schema leis matyti kiekvienam komandos nariui matyti kas už ką yra atsakingas ir į ką kreiptis kilus tam tikriems kasdieniams iššūkiams.
  • Leis matyti darbuotojų grandies trūkumus – jei manote, jog įmonė veikia ne taip efektyviai kaip turėtų, schema gali būti puikus būdas pamatyti kokiems bendrovėms skyriams reikia “pastiprinimo” ir ką reikėtų keisti.

Kaip prie organizacinės struktūros gali prisidėti verslo valdymo sistema?

Kadangi verslas – kompleksiškas dalykas, kartais tinkamai optimizuoti visą bendrovės struktūrą gali būti pakankamai sudėtinga. Laimei, tam yra sprendimas.

Verslo valdymo sistema – tai tam tikra programinė įranga, kuri yra integruojama į kasdienę verslo veiklą, su tikslu optimizuoti skirtingas jos dalis. Ar kalba eitų apie finansinę apskaitą, sutarčių sudarymą, ar mūsų atveju, tinkamą komunikaciją tarp skirtingų skyrių, šis įrankis kaip reikiant pasitarnauti.

Jos pagalba jūs galėsite užtikrinti optimalią komunikaciją su klientais, tarp skirtingų bendrovės departamentų, suskirstyti užduotis aktualiems žmonėms ir pan. Jeigu jus toks sprendimas domina, kreipkitės į contourenterprise.lt komandą konsultacijai arba tiesiog išbandykite mūsų įrankį kasdienėje veikloje.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai kas yra svarbiausia apie organizacines struktūras ir jos schemas bei tai, kaip verslo valdymo sistema gali padėti šiuo aspektu. Tinkamai organizuotas verslas – sėkmingas verslas, todėl verta pasinaudoti visais įmanomais įrankiais siekiant pasiekti veiklos optimalumą.