VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Ligos išmoka. Ką žinoti reikia kiekvienam?

Artėjant šaltajam metų laikotarpiui, paprastai šalyje padažnėja sezoninių susirgimų atvejų, ar tai būtų peršalimas, gripas, ar kiti panašūs negalavimai.

Jei sergame patys ar slaugome  šeimos narius, aktuali tampa informacija apie tai, kokiomis sąlygomis galima gauti piniginę kompensaciją už praleistas darbo dienas.

Šiame straipsnyje – plačiau pakalbėsime apie tai kas apskritai yra ligos išmoka, kokiomis sąlygomis ji gaunama ir kaip pateikti prašymą dėl jos „Sodroje“.

Taip pat skaitykite: Atostogų skaičiavimas įmonėje. Kaip tai daroma ir ar galima tai daryti efektyviau?

Kas apskritai yra ligos išmoka?

Ligos išmoka – tai piniginė kompensacija už darbo dienas praleistas dėl ligos ar slaugant sergantį šeimos narį.

Norint ją gauti, būtina kreiptis į „Sodrą“ pateikiant neterminuotą prašymą ligos išmokai gauti. Tai galima padaryti arba elektroniniu būdu, t.y. Prisijungus prie savo gyventojo paskyros, arba nuvykus į bet kurį „Sodros“ skyrių.

Kadangi prašymas nėra terminuotas, kompensaciją galima gauti ir už seniau praleistas dienas dėl susirgimų. Tereikia pateikiant prašymą nurodyti atitinkamas datas.

Per kiek laiko bus išmokama ligos išmoka?

Pateikus prašymą, jums daugiau nieko daryti nebereikia. „Sodros“ specialistams įvertinus situaciją ir nustačius, jog už jūsų prašyme įvardytą laikotarpį jums išties priklauso ligos išmokos, pinigai bus automatiškai pervesti į jūsų banko sąskaitą.

Sulaukus visų reikalingų dokumentų, sprendimą išmokėti pinigus už praleistas dienas „Sodra“ priims per 10 darbo dienų, tuo tarpu pats išmokėjimas bus atliktas per 7 darbo dienas.

Žinoma, šie terminai yra didžiausi galimi, o dažniausiai pinigai yra gaunami kur kas greičiau.

Išmokos slaugantiesiems sergančius asmenis. Kokios ypatybės?

Jei prižiūrite sergantį šeimos narį, ligos išmoka jums taip pat gali priklausyti tam tikrais atvejais. Tiesa, ji yra skiriama tik ribotą laikotarpį, nepriklausomai nuo to kiek jūsų šeimos narys laiko sirgs.

Ligos išmoka už slaugą yra mokama šiomis sąlygomis:

  • Ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų, jei slaugote vaiką iki 14 metų
  • Ne ilgiau kaip 7 kalendorinių dienų, jei slaugote vaiką vyresnį nei 14 metų amžiaus.
  • Už ikimokyklinio amžiaus vaiko slaugą, jeigu darželyje yra kitoje priešmokyklinėje įstaigoje yra paskelbtas karantinas.
  • Paprastai išmoka yra skiriama vienam iš tėvų, tačiau teisę į ją turi ir seneliai jei jie dar dirba.

Koks išmokos dydis jums priklauso?

Verta aptarti informaciją ir apie išmokos dydžius numatytus įstatyme ir tai kas kompensuoja jums šią išmoką.

  1. Ligos išmoka už vieną dieną svyruos nuo 6,02 iki 64,21 euro ribos. Už vaiko slaugą riba maksimali išmoka gali siekti ir 68,22 euro.
  2. Sodra dengia 85 procentus jūsų dienos uždarbio sumos už vaiko slaugą visu laikotarpiu.
  3. Darbdavys dengia nuo 80 iki 100 procentų jūsų dienos uždarbio jei susirgote jūs. Nuo trečios dėl ligos praleistos dienos, kompensaciją moką „Sodrą“ ir kompensuoja 80 procentų jūsų dienos. uždarbio.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme svarbiausius aspektus norint gauti ligos išmoką. Nesvaerbu ar sergate patys, ar slaugote šeimos narį, turite teisę gauti kompensaciją už tas dienas per kurias negalėjote atvykti į darbą.

Paprasčiausias dalykas ką reikėtų padaryti – pateikti prašymą „Sodrai”, jums patogiu būdu.