VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Trumpas MB ir UAB palyginimas. Kas geriau pelnui?

Pats elementariausias kiekvieno verslo tikslas yra siekti kiek įmanoma didesnės sėkmės, nesvarbu apie kokios nišos veiklą eitų kalba.

Vienų verslininkų tikslas – įgyvendinti savo viziją ir idėjas, kitų – didesnė socialinė gerovė visuomenėje, o galiausiai yra tie kurie turi komercinių tikslų savo verslui ir siekia kaip įmanoma didesnio pelno.

Jei mūsų pagrindinis tikslas yra pelnas, vienas iš svarbiausių žingsnių steigiant naują įmonė yra pasirinkti jos tipą, kitaip dar vadinamą verslo forma.

Šiame straipsnyje – apie tai kokį įmonės tipą rinktis komercinių tikslų turintiems verslininkams ir ar jos forma gali turėti įtakos pelningumui.

Augant įmonei, svarbu pasirūpinti priemonėmis kurios gali padėti valdyti įvairius su ja susijusius procesus. Įvairių sektorių verslams puikiai tiks contourenterprise.lt ERP verslo valdymo sistema.

Jei siekiate suefektyvinti savo įmonės valdymą be didelių investicijų, susisiekite su mūsų specialistais ir mes surasime geriausią verslo valdymo sprendimą jums.

Kokia įmonės forma labiausiai tinka siekiantiems pelno?

Jau daugelį metų mūsų šalyje populiariausia naujai kuriamų verslų forma yra Uždaroji Akcinė Bendrovė arba trumpiau UAB.

Kaip pagrindines jos ypatybes būtų galima įvardinti pakankamai griežtus reikalavimus ir įsipareigojimus verslininkams planuojantiems pradėti savo veiklą.

Būtent dėl pastarųjų priežasčių, ekspertai rekomenduoja steigti UAB tiems kas jau turi tam tikros patirties valdant verslą, turi užsibrėžęs tikslus ir sudaręs tinkamą verslo planą.

Pagrindinės UAB ypatybės

  • Pradinis kapitalas – 2500 eurų
  • Uždirbtas pelnas akcininkams mokamas dividendų arba darbo užmokesčio pavidalu
  • Akcininkai rizikuoja tik į įmonę įneštu turtu.
  • Įmonė gali leisti naujas akcijas siekiant pritraukti investuotojų ir finansų

Kita populiari įmonės forma atsiradu palyginus visai neseniai – Mažoji Bendrija.

Pastarasis įmonės tipas pasižymi kur kas paprastesniu steigimu, valdymu, tačiau taip kaip UAB gali būti naudojama komerciniams tikslams. Tokia verslo forma dažnai būna itin patraukli pradedantiesiems verslininkams.

Pagrindinės MB ypatybės

  • Nėra rizikuojama akcininkų asmeniniu turtu, o tik į įneštu į įmonę, visai kaip UAB
  • Priešingai nei UAB čia nėra griežtai numatyto pradinio kapitalo sumos, todėl šiuo aspektu bus daugiau lankstumo
  • Įmonę gali steigti ir vienas žmogus be partnerių
  • Pelno dalijimo procedūra kur kas paprastesnė nei UAB

Kuri verslo forma geresnė – UAB ar MB?

Vieno atsakymo į šį klausimą tikrai nėra. Viskas priklausys nuo jus dominančios verslo formos ir bendrų tikslų įmonei.

UAB kaip verslo forma leidžia bendrovei pritraukti daugiau akcininkų lėšų, o taip pretenduoja ir į daugiau suteikiamų valstybės lengvatų. Be to čia bus galima imtis rizikingesnės verslo veiklos.

MB, tuo tarpu, turės savo privalumų kraitį. Čia bus kur kas daugiau lankstumo steigimo procese, kadangi nėra 2500 eurų pradinio kapitalo reikalavimo, steigiant įmonę užtenka vieno asmens, o kartu bus lengvesnis ir jos valdymas.

Paprastai MB yra labiau tinkanti mažesnėms įmonėms kurių įkūrėjai neturi didelės verslo valdymo patirties, na o UAB į stambesnio dydžio įmones. Prieš apsisprendžiant dėl tipo, pagalvokite apie savo verslo mąstą, pagrindinius tikslus ir bendrą turimą patirtį.

Pabaigai

Šiandien trumpai pakalbėjome apie UAB ir MB įmonės tipus bei tai ar nuo tipo gali priklausyti pelningumas.

Galima daryti išvadą, jog abi šios formos yra puikus pasirinkimas komercinių tikslų turintiems verslininkas, o pats pasirinkimas priklausys nuo jūsų turimų verslo ambicijų.