VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Pagrindiniai finansinės atskaitomybės pateikimo principai

Pagrindiniai finansinės atskaitomybės pateikimo principai

Finansinės ataskaitos – tai kiekvienais metais verslo subjektams aktualus dalykas. Jų pagalba mes akivaizdžiai matome realią įmonės finansinę būklę bei, žinoma, kartu galime atlikti ir duomenų pateikimo prievolę tokioms institucijoms kaip registrų centras ir t.t.

Tiesa, paruošti kompetentingas ataskaitas reikia laiko, žinių ir patyrusių specialistų. Jeigu įmonė yra pakankamai stambi ir turi daugelį aspektų į kuriuos reikia atsižvelgti, tikėtina, jog net ir patyrusiam buhalteriui tai gali būti pakankamai sudėtinga užduotis.

Manome, jog čia į pagalba tikrai galėtų ateiti specialiai buhalterijai sukurta finansų valdymo programinė įranga, kuri visai kaip verslo valdymo sistema gali itin padėti verslininkams. Šiame straipsnyje – būtent apie šį modulį ir apie finansines ataskaitas apskritai.

Ką laikome finansinėmis ataskaitomis?

Pagal apibrėžtį finansinėmis ataskaitomis galima laikyti specialią dokumentaciją kurioje atsispindi tam tikros įmonės pasiekti veiklos rezultatai, pinigų srautai, na ir žinoma, bendra verslinio subjekto finansinė būklė.

Tinkamai jas paruošti svarbu ne vien dėl to, jog tokios dokumentacijos reikalauja tokios institucijos kaip registrų centras, tačiau ši informacija gali būti be galo svarbi ir jos akcininkams siekiantiems priimti tinkamus sprendimus dėl įmonės ateities.

Jei akivaizdžiai matoma, jog investuojami pinigai neatneša tokios grąžos kokios turėtų, tikėtina, jog išanalizavę šią dokumentaciją akcininkai pasirinks arba radikaliai keisti įmonės veiklą arba pereiti prie kitų verslo subjektų finansavimo.

Žinoma, nereikia pamiršti ir įmonės vadovų kuriems tokia informacija leis laiku pastebėti kaip sekasi jų verslui, na ir žinoma, taip priimti tinkamus sprendimus dėl tolesnės jų vadovaujamo verslo veiklos. Tik pagal tokius objektyvius duomenis galima susidaryti aiškų vaizdą kas veikia gerai, ką reikia tobulinti ir ar neatėjo laikas radikaliems pokyčiams.

Taigi, šie dokumentai atlieka labai svarbią rolę įmonėje ir yra aktualūs numatyti pagrindinei jos veiklai.

Kaip pildyti įmonės finansinės atskaitomybės ataskaitą

Pagrindinės dalys į kurias turi atsižvelgti buhalteris ar kitas už įmonę atsakingas specialitas yra šios:

  • Balansas
  • Pelno ir nuostolio ataskaita
  • Piniginių srautų ataskaita
  • Kapitalo pokyčių ataskaita
  • Aiškinamasis raštas

Visi šie faktoriai leidžia paruošti objektyvią finansinės atskaitomybės ataskaitą. Nesvarbu ar darbus atliks įmonės buhalteris ar pasamdyta finansų valdymo įmonė, faktas yra tame, jog į visus minėtus faktorius tikrai bus atsižvelgta.

Taip verta paminėti ir įmonės tipą šiuo atžvilgiu. Priklausomai nuo to ar įmonė yra MB, AB, UAB, labdaros ir paramos organizacijos, o galbūt ŽŪ kooperatyvai – skirsis finansinės atskaitomybės ataskaitų principai. Tiesa, reikia pabrėžti, jog šios ataskaitos yra aktualios bet kokio tipo įmonei.

Countourenterprise.lt finansų valdymo sprendimai įmonėms

Norite supaprastinti savo įmonės finansų valdymą finansininės atskaitomybės ataskaitų teikime ar kitais aspektais? Mūsų komanda gali pasiūlyti jums tinkamus sprendimus.

Savo klientams siūlome programinę įrangą – modulius kurių pagalba jūs galėsite lengvai susisteminti visą aktualią informaciją, na ir žinoma, automatizuoti kiek įmanoma labiau savo finansinius procesus.

Pabaigai Šiandien aptarėme finansinės atskaitomybės klausimą. Galima sakyti, jog šie dokumentai yra itin didelės vertės įmonei, o tinkamas šio aspekto valdymas įmonėje tikrai atneš nuostabius rezultatus.