VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Prekinio ženklo registravimas. Ką būtina žinoti?

Įmonės prekinis ženklas – ko gero svarbiausias bet kokio verslo identiteto simbolis. Iš esmės galima sakyti, jog pagrindinė jo funkcija – užtikrinti, jog įmonės teikiamos paslaugos ar parduodamos prekės pirkėjų būtų lengvai identifikuojamos kaip tos įmonės.

Apart to, įmonės prekiniu ženklu pažymėtos gėrybės yra teisiškai apsaugotos tiek Lietuvoje, tiek ES.

Vis dėl to, ne visi pradedantys verslininkai apie šį aspektą rimtai susimąsto, ar tiesiog nežino kaip reikėtų įregistruoti savo įmonės prekinį ženklą.

Šiame straipsnyje – plačiau apie šio simbolio registravimo proceso ypatybes.

Pradedantiesiems verslininkams puikiai pasitarnauti gali ir mūsų ERP sistema.

Ką laikome prekiniu ženklu apskritai?

Pagal formalų apibrėžimą, prekiniu ženklu yra laikoma tam tikra įmonės grafinė išraiška padedanti atskirti jos parduodamas prekes ar paslaugas nuo kitų esančių tam tikroje rinkoje.

Paprastai toks simbolis yra sudaromas iš unikalaus žodžių, jų trumpinių, emblemų, spalvų ir kitų elementų derinio geriausiai atitinkančio bendrovės identitetą.

Tiesa, sukurti tinkamą prekės ženklą yra vienas dalykas. Kaip minėjome pradžioje, labai svarbu jį ir įregistruoti, norint apsaugoti savo įmonės interesus teisiškai.

Žemiau, apie pagrindinius to aspektus.

Pagrindiniai prekės ženklo registravimo aspektai

1.Aspektas – užtikrinti, jog ženklas nėra tapatus su jau egzistuojančiais simboliais

Pirmasis žingsnis nuo kurio reikėtų pradėti savo prekinio ženklo registraciją yra patikrinti jau įregistruotų prekinių ženklų registrą ir  įsitikinti, jog jis nėra tapatus su kitos įmonės simboliu.

Visas registracijos procesas – pakankamai ilgas, o unikalumo aspektas yra vienas iš svarbiausių į kuriuos atsižvelgia Registrų centras tikrinimo metu.

Toks pat dalykas galios ir tokiu atveju jei planuojate savo veiklą ES ar kitose užsienio šalyse. Tokiu atveju jūsų ženklas bus tikrinimas pagal tarptautinį prekinių ženklų registrą.

2.Aspektas – užtikrinti, jog simbolis atitinka bendrus reikalavimus prekės ženklams

Registravimo procese svarbus ne tik ženklo unikalumas, tačiau ir bendras jo atitikimas reikalavimams, kadangi tik tokiu būdu jis gali būti pripažintas galiojančiu.

Anot valstybinio patentų biuro, pagrindiniai aspektai pagal kuriuos vertinamas naujas prekės ženklas yra:

  • Unikalumas – registruojamas simbolis neturi būti tapatus su jau egzistuojančiais simboliais ir būti atskirtinas nuo kitų.
  • Atitikimas viešos tvarkos reikalavimams – registruojamas ženklas neturi mažeisti moralinių, etinių ir kitų viešosios tvarkos normų.
  • Neturintis valstybinių simbolių – pagal įstatymą, naudoti įvairius valstybinius simbolius savo prekiniame ženkle yra draudžiama, nebent turite tam specialių leidimą.

Verta paminėti ir tai, jog net jeigu jūsų ženklas ir praeis pirminę patikrą, gavus skundą dėl tapatumo iš jau savo ženklą užregistravusios įmonės, prekės ženklas gali būti eventualiai atmestas.

Kodėl registruojant savo prekės ženklą verta kreiptis pagalbos?

Pradėti logotipo ar kito jūsų prekinio ženklo registracijos procedūrą gali bet kuris įgaliotas įmonės atstovas.

Vis dėl to, visas šis procesas – pakankamai ilgas ir reikalaujantis žinių galiojančiuose reikalavimuose prekiniams ženklams ir įvairiuose teisiniuose niuansuose.

Todėl jei norite, jog registravimo procesas praeitų be jokių didesnių nesklandumų, tikrai verta kreiptis į tokias paslaugas teikiančią įmonę. Nors teks išleisti papildomai, tikrai sutaupysite laiko atžvilgiu.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai pakalbėjome apie prekės ženklo registravimą ir to proceso pagrindinius aspektus. Norint tai sėkmingai atlikti, svarbu užtikrinti, jog jūsų registruojamas simbolis nėra tapatus su jau egzistuojančiais ir atitinka visus prekiniams ženklams keliamus reikalavimus.

Na, o norint, jog šis procesas praeitų sklandžiai, vertėtų pasamdyti įmonę kuri specializuojasi tokiose paslaugose.