VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Projektų vadovas įmonėje. Kodėl šios pareigos tokios svarbios?

Nesvarbu apie kokios srities verslą eitų kalba, įvairūs projektai yra daugelio įmonių kasdienybė. Skirtingi klientų poreikiai ir ambicijos reikalauja žmogaus pasižyminčio puikiomis komunikacinėmis savybėmis, mokančio prioritetizuoti darbus ir turinčio bent bazines tos industrijos žinias.

Kadaise vyravo nuomonė, jog tinkamai vadovauti bendrovės projektams gali tik tas žmogus kuris turi daug specialisto žinių savo srityje. Tačiau tokia tendencija, pamažu keičiasi ir vis labiau atsižvelgiama ir į asmenines žmogaus savybes.

Šiame straipsnyje mes plačiau aptarsime projektų vadovo pareigybes, svarbiausius tokio žmogaus bruožus bei aptarsime tai, kaip verslo valdymo sistema gali tapti neatsiejamu projektų vadovų įrankiu.

Kaip pasikeitė projekto vadovo savybių vertinimas dabartiniais laikais?

Ekspertai pastebi, jog šiuolaikiniame versle vis didesnis dėmesys yra skiriamas individualių darbuotojų minkštosioms kompetencijoms, tai yra jų komunikaciniams, laiko skirstymo ir kitiems gebėjimams.

Priešingai nei anksčiau, kur kas mažiau dėmesio yra skiriama tokiems dalykams kaip formaliam žmogaus išsilavinimui, baigtiems universitetams, turimiems sertifikatams ir kitiems “popieriams”, kurie nevisuomet gali tinkamai iliustruoti žmogaus gebėjimus darbo aplinkoje.

Juk kasdienės darbo situacijos dažnai reikalauja spontaniškumo, puikaus savo kolegos ar kliento supratimo, gebėjimo suprasti bei tikslingai komunikuoti skirtingas idėjas. Tai ypač svarbu jei įmonė veikia tarptautiniu mąstu, kur gebėjimas peržengti kalbinius ir kultūrinius barjerus yra toks svarbus.

Kokių konkrečių savybių ieško darbdaviai?

Kaip minėjome prieš tai, šiais laikais kur kas didesnis dėmesys yra skiriamas vadovo asmeniniams charakterio bruožams. Svarbiausias projekto vadovų savybes galima apibrėžti taip:

  • Gebėjimas dirbti komandoje – savaime suprantama, projekto vadovas įmonėje turės bendrauti su daugeliu joje esančių darbuotojų. Tik gebant tinkamai sutarti su kitais galima pasiekti optimalių rezultatų.
  • Komunikaciniai gebėjimai – tai apibrėžiama ne vien sugebėjimu duoti konkrečius nurodymus kitiems, tačiau ir tuo, kaip vadovas sugeba suprasti kitų kolegų ar klientų su kuriais dirba poreikius. Jei įmonė dirba tarptautiniu mąstu, svarbu gebėti įveikti kultūrinius ir kalbinius barjerus.
  • Bazinės dalykinės žinios – nors minėjome, jog techninė žmogaus patirtis nebėra tokia svarbi kaip anksčiau. Bazinis savo darbo rinkos išmanymas ir vadybos žinios vistiek yra itin svarbios. Juk vadovui tenka ir tokios atsakomybės kaip tikslų, biudžeto ir laiko planavimo klausimai.
  • Gebėjimas naudotis aktualiais įrankiais – šis faktorius taip pat labiau susijęs su komunikaciniu darbo aspektu. Ar tai būtų elektroniniai laiškai, virtualūs susitikimai, ar gebėjimas parengti ataskaitas, tokie ypatumai taip pat bus reikalingi projektų vadovui.

Galima sakyti, jog iš esmės komunikaciniams vadovo gebėjimams yra skiriamas didžiausias dėmesys. Jei projektų vadovas geba megzti ryšius tiek su klientais, tiek su skirtingais savo komandos nariais, tai kaip mat sukuria aplinką siekti aukščiausių rezultatų.

Verslo valdymo sistema – kaip neatsiejamas įrankis projekto vadovui

Kaip minėta, nors šiais laikais aukščiausias prioritetas yra skiriamas komunikaciniams vadovo gebėjimams, tam tikros techninės žinios ir gebėjimas naudotis įrankiais darbe vistiek yra būtinas. Vienas iš tokių įrankių gali būti verslo valdymo sistema.

Jos principas – padėti supaprastinti ir optimizuoti daugelį kasdienių įmonėje vykstančių procesų, tarp kurių, žinoma, yra ir komunikacija.

Su tokios sistemos pagalba, projekto vadovas galės itin patogiai palaikyti bendravimą su klientais, kolegomis, paskirtyti svarbiausius darbus ir matyti svarbiaus projekto duomenis. Tokius sprendimus integruoja vis daug įmonių, nesvarbu kokio mąsto ar rinkos ji būtų.

Jei esate projektų vadovas savo įmonėje ir ieškote įrankio palengvinančio ne tik jūsų, tačiau ir visos komandos darbą, maloniai kviečiame susisiekti su contourenterprise.lt komanda konsultacijai.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme projekto vadovo pareigybes ir tai kaip pastaruoju metu pasikeitė reikalavimai bei lūkesčiai tokiems vadovams.

Galima sakyti, jog komunikaciniai gebėjimai čia tapo svarbiausi, dažnai pralenkiant net ir technines žinias bei patirtį. Verslo valdymo sistema, tuo tarpu, gali būti tobulas įrankis tiems kas vadovauja įmonei.