Kokie yra svarbiausi finansiniai rodikliai įmonėje?

VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Kokie yra svarbiausi įmonės finansiniai rodikliai?

Verslas ir apskaita – du neatsiejami dalykai. Tik tinkamų finansinių ataskaitų dėka yra įmanoma bet kokios bendrovės sėkminga veikla ir užsibrėžtų tikslų pasiekimas.

Kaip žinia, į kasdienę bendrovės veiklą įeina itin daug faktorių kuriuos būtina tinkamai sekti ir skaičiuoti, na o mažiau patirties turintiems jos vadovams gali apskritai būti sunku tinkamai priimti sprendimus jeigu jie neturi pakankamai patirties ar žinių stebint svarbiausius verslo rodiklius.

Šiandien straipsnyje – trumpai apie pagrindinius bendrovės finansinius rodiklius, tai ką jie gali pasakyti apie realią  situaciją bei kaip čia gali pasitarnauti ERP verslo valdymo sistema.

5 finansiniai rodikliai į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį

Svertas

Finansinis svertas – tai rodiklis kuris parodo kiek įmonė savo veikloje šiuo metu naudoja lėšų pasiskolintų iš kitų šaltinių. Šį rodiklį labai paprastai galima apskaičiuoti pasitelkus mūsų turimų finansinių įsipareigojimų rodiklius ir palyginti juos su turimu kapitalu.

Šio rodiklio dėka taip pat pamatysime kokia yra mūsų bendrovės kapitalo struktūra. Jei skolintų pinigų sumą sudaro išties nemažą jų dalį, tai gali būti indikatorius, jog įmonės mokumo rizika yra per didelė.

Jeigu ir taip turime daug lėšų iš skolintų šaltinių, jų gali būti sunku gauti panašiu būdu ateityje.

Pelno marža

Dar vienas itin svarbu rodiklis įmonėje yra pelno marža, kuris, kaip sufleruoja pavadinimas, reikalingas norint įvertinti bendrovės pelningumą. Paprastai marža yra skirstoma yra grynojo ir bendrojo pelno.

Grynoji marža yra skaičiuojama vertinant grynąjį pelną ir pardavimus, sudarant tikslų vaizdą kaip efektyviai gaunamos pajamos paverčiamos į pelną.

Bendroji marža, tuo tarpu, skirta pamatyti labiau bendrą įmonės vaizdą. Čia vertinamas bendrasis pelnas ir pajamos, kurio santykio pagalba galima įvertinti kaip produktyviai dirba verslas.

Kapitalo ir nuosavybės santykis

Dar vienas svarbus įmonei finansinis rodiklis yra kapitalo ir nuosavybės santykis kuris parodo kiek įmonė turi jai priklausančio kapitalo nuosavybės būdu ir kiek finansinių įsipareigojimų ji šiuo metu turi.

Pagal gautus rezultatus, labai paprastai pamatysime kiek jūsų grynojo kapitalo yra skirta turto finansavimui. Vėl gi, kuo didesnis šis rodiklis, tuo daugiau jūsų verslas rizikuoja.

Bendrasis pelningumas

Daugelis apie tai nesusimąsto, tačiau Bendrojo Pelningumo, dar kitaip vadinamo tiesiog BPM, rodiklis yra vienas iš svarbiausių įmonėje apskritai.

Sakoma, jog jis dar tiksliau nurodo situaciją įmonėje, nei tarkime, grynojo pelno rodiklis. Jis yra apskaičiuojamas padalinus įmonės bendrąjį pelną iš visų jos gautų pardavimo pajamų.

Apyvartinis kapitalas

Apyvartinis kapitalas yra skaičiuojamas su tikslu pamatyti bendrovės trumpalaikį balansą, kaip efektyviai yra panaudojamas turimas turtas bei kaip efektyviai įmonės vykdo savo finansinius įsipareigojimus.

Paprastai geriausia situacija įmonėje yra tuomet, kada apyvartinis kapitalas yra sąlyginai nedidelis.

Per didelis rodiklis gali reikšti tai, jog turto panaudojimo efektyvumas bus pakankamai prastas, tuo tarpu, per mažas gali reikšti, jog bendrovės situacija finansiškai nėra pakankamai stabili.

Skaičiuojamas šis rodiklis paėmus turimų trumpalaikių finansinių įsipareigojimų ir turto rodiklius.

Kaip su įmonės skaičiavimais gali padėti verslo valdymo sistema?

Verslo valdymo sistema – programinė įranga kuri padeda įmonės vadovams ir personalui automatizuoti daugumą kasdien ir periodiškai atliekamų darbų įmonėje.

Viena iš tokių, žinoma, bus ir jos buhalterinė bei finansų apskaita. Įmonės vadovai, sistemoje galės greitai prieiti prie svarbiausių bendrovės rodiklių ir įvestų dokumentų. Be to, dirbti paprasčiau bus ir patiems buhalteriams, mažės klaidų rizika.

Kitos verslo valdymo sistemos funkcijos galėtų būti:

  • Sandėlio ir užsakymų valdymas
  • Transporto valdymas
  • Klientų duomenų pildymas

Ir dar daugelis kitų.

Jei toks sprendimas domintų ir jus, susisiekite su contourenterprise.lt komanda ir mes padėsime rasti geriausią sprendimą bei plačiau papasakosime apie šios sistemos galimybes.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme 5 pagrindinius finansinius rodiklius į kuriuos reikia atkreipti dėmesį įmonėje. Norint matyti realų vaizdą bendrovėje, taikomų strategijų efektyvumą, būtina stebėti realius jos rodiklius.

Žinant juos, nesunku bus vystyti tiksliais skaičiavimais pagrįstą politiką ir turėti aiškius tikslus.