VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pagrindinis /

Tinkamo WEB dizaino kūrimas. Kokie principai svarbiausi?

WEB dizainas

WEB dizainas ir jo reikšmė šiuolaikiniame versle – neabejotina.

Vis daugiau vartotojų ieškant jiems aktualios informacijos, prekių ar paslaugų internete, pasirūpinti reprezentatyviu internetiniu puslapiu svarbu bet kokios nišos įmonei vykdančiai e-komerciją.

Tinkamai implementuotos dizaino ypatybės svetainėje padeda ne tik atkreipti lankytojo dėmesį, tačiau kartu skatina įsigyti tai kas siūloma ir apskritai prisideda prie jūsų prekės ženklo auginimo.

Šiame straipsnyje – trumpai apie tai kokiomis savybėmis pasižymi tinkamas WEB dizainas ir keletas dalykų kuriais turėtumėte pasirūpinti siekiant pilnai išplėtoto savo puslapio įvaizdžio. 

Internetiniam verslui taip pat gali padėti ir mūsų ERP sistema.

Kokios svetainės dizaino ypatybės yra svarbiausios?

Priešingai nei atrodo daugeliui, geras svetainės dizainas neapsiriboja pasirinkta spalvine palete, tekstiniu šriftu ar gražiai atrodančiais paveikslėliais. Siekiant tinkamo dizaino verslo svetainei, svarbu dėmesį atkreipti ir į kitus aspektus.

Manome, jog pagrindiniai iš jų yra:

Vartotojui draugiškas funkcionalumas

Kiekvienos verslo svetainės tikslas turėtų būti užtikrinti kaip įmanoma geresnę vartotojo patirtį.

Įsivaizduokite save jo vietoje ir objektyviai įvertinkite tokius dalykus kaip:

  • Pagrindinis meniu – jis turėtų paprastas, aiškus ir intuityvus, leidžiantis greitai pasiekti žmogui aktualų puslapį.
  • Paieškos laukelis – užtikrinkite, jog vartotojas svetainės gali greitai ir patogiai susirasti konkrečią jį dominančią prekę.
  • Užklausų forma – jei jūsų verslas paremtas klientų užklausomis, įsitikinkite, jog svetainėje galima nesunkiai susisiekti su jumis aktualiu klausimu.

Ir t.t.

Šie ir kiti funkcionalumo aspektai yra būtini norint užtikrinti teigiamą lankytojo patirtį. Jei svetainė neturės patogaus funkcionalumo, didelė tikimybė, jog žmonės rinksis ne jus, o kažką iš jūsų tiesioginių konkurentų.

Adaptyvumas mobiliems įrenginiams

Kitas kertinis sėkmingo dizaino aspektas – užtikrinti, jog jūsų puslapis tinkamai funkcionuoja ant mobiliųjų įrenginių.

Nors tendencijos keičiasi ir vis daugiau žmonių naudoja būtent juos apsiperkant ar ieškant aktualios informacijos, tikrai ne visi svetainių savininkai tam skiria pakankamai dėmesio.

Vystant savo svetainę būtinai turite galvoti ir apie šios vartotojų grupės patirtį, užtikrinti, jog telefonu patogu pasiekti pagrindinius jūsų puslapius, palikti užklausą, ieškoti prekių, atsiskaityti ir pan.

Taip pat pritaikymas mobiliems įrenginiams aktualus ir iš SEO pusės. Kaip teigia Google atstovai, šis faktorius daro tiesioginę įtaką svetainės galimybėms pasiekti aukščiausias pozicijas pagal aktualius raktažodžius.

Puslapio krovimo greitis

Dar vienas dalykas į kurį būtina atsižvelgti norint užtikrinti teigiamą vartotojo patirtį svetainėje bus puslapio krovimo greitis.

Greitai užsikraunantis turinys – elementarus dalykas kurio tikisi šiuolaikinis pirkėjas internete. Nesvarbu, jog siūlote aukščiausios kokybės paslaugas savo rinkoje ar, tarkime, pigiausią prekės kainą iš panašių parduotuvių, lėtai besikraunantis puslapis tikrai nuvils ir žmogus paprasčiausiai išeis kitur.

Kaip ir pritakymas mobiliems įrenginiams, svetainės krovimo greitis taip pat yra tiesioginis faktorius į kurį Google atsižvelgia rankuodama svetaines.

Vizualiniai aspektai

Vizualiniai aspektai tokie kaip naudojamos spalvos, tekstinis šriftas ar paveikslėliai – taip pat bus svarbūs dizaino atžvilgiu. Nesvarbu apie kokios nišos verslą eitų kalba, žmogui kur kas maloniau lankytis puslapyje kuris atrodo patraukliai ir tvarkingai.

Čia taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį ir į esamas dizaino tendencijas pagal nišą ir svetainės tipą. Jei kalba eina apie IT sferą, dažniausiai matysime minimalistinį, profesionalų vaizdą svetainėje, tuo tarpu, maisto industrijos svetainėse – didelis akcentas bus skiriamas nuotraukoms ir spalvinei gamai.

Optimizavimas pagal SEO normas

Jau paminėjome optimizavimą greičiui ir mobiliems telefonams kaip svarbius svetainės dizaino principus, tačiau SEO susideda iš žymiai daugiau faktorių.

Svarbu užtikrinti ir tai, jog svetainė būtų techniškai tvarkinga, turėtų savo išorinių bei vidinių nuorodų tinklą, o joje esantis turinys būtų aukštos kokybės ir optimizuotas pagal aktualius raktažodžius. Būtent turinio aspektas bus pats svarbiausias norint pasiekti aukštas pozicijas paieškos sistemoje.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme 5 pagrindinius sėkmingo WEB dizaino aspektus bei pasidalijome patarimais kaip reikėtų tinkamai jį vystyti. Geras dizainas užtikrina puikią vartotojo patirtį ir leidžia svetainei siekti aukštų pozicijų paieškos sistemoje, todėl jį vystyti reikėtų gerai apgalvojus.