VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pamokų sąrašas
Paslėpti sąrašą

Apie modulį „Gamybos aprūpinimas”

Gauti pranešimus į Facebook apie naujų pamokų atsiradimą

Savo Facebook tinklalapyje pranešame apie naujai paruoštas pamokas. Galite pažymėti, kad jums patinka mūsų tinklalapis ir gausite pranešimus apie naujas pamokas į savo naujienų lentą.

Modulio paskirtis – aprūpinti suplanuotus gamybos užsakymus reikalinga žaliava. Aptikus naują patvirtintą gamybos užsakymą, programa automatiškai:

  1. Sukuria gaminio mazgų gamybos užsakymus kitiems gamybos padaliniams, suformuoja gaminio ir jo mazgų gamybos maršrutines kortas. Kiekvienas gaminio mazgas savo ruoštu gali būti gaminiu ir turėti aprašytą mazgų specifikaciją. Gamybos „medžio“ gylis nėra ribojamas. Programa automatiškai sukuria ir aprūpina medžiagomis visų gaminio gamybos procese gaminamų mazgų ir pusfabrikačių gamybos užsakymus. Jeigu reikalingas mazgas, pusfabrikatis ar jo analogas buvo pagamintas anksčiau ir yra aptiktas įmonės sandėlyje, tai tokio mazgo gamybos programa neplanuoja, o rezervuoja ir užsako transportuoti rastą mazgą.
  2. Rezervuoja medžiagas gamybos sandėliuose. Rezervacijos laikotarpiai ir sandėliai skirtingoms gamybos operacijoms nustatomi programos atskirai. Medžiagos rezervuojamuos ir tuo atveju, kai jų nėra sandėlyje. Trūkstamų medžiagų rezervacija reikalinga tam, kad galima būtų numatyti tinkamą būsimą likutį ir užtikrinti, kad ateityje gautos medžiagos būtų priskirtos būtent šiam gamybos užsakymui.
  3. Jeigu medžiagų trūksta, programa bando pakeisti medžiagas gamybos sandėliuose turimais analogais.
  4. Kitu aprūpinimo etapu programa ieško medžiagų ir jų analogų likučius kitose organizacijos sandėliuose, kur tai yra leista. Jeigu „Contour Enterprise“ randa reikalingas medžiagas, ji sukuria vidinio perkėlimo ir transportavimo (jeigu sandėlis yra nutolęs nuo gamybos padalinio) užsakymus visai logistikos grandinei. Pagal transportavimo užsakymus medžiagos yra rezervuojamos. Taip užtikrinama, kad rezervuotos medžiagos nebūtų panaudotos kitiems tikslams.
  5. Trūkstamas medžiagas programa užsako įsigyti. Pirkimų vadybininkui nurodomas pageidaujamas kiekis, reikalinga gavimo data, rekomenduojamas tiekėjas, įprasta kaina ir kita informacija. Programa suplanuoja vidinį medžiagos perkėlimo maršrutą, sukuria transportavimo užsakymus ir rezervuoja medžiagą kiekviename tarpiniame sandėlyje.
  6. Kai gamybos užsakymas yra visiškai aprūpintas medžiagomis, programa pakeičia jo statusą į „Galima gaminti“. Gamybos vadybininkas filtruoja užsakymus su tokiu statusu ir paleidžia juos į gamybą.

Medžiagų aprūpinimo veiksmus vartotojas gali tikslinti arba atlikti rankiniu būdu. Galima naudoti paprastesnius medžiagų valdymo algoritmus. Pavyzdžiui, galima uždrausti programai automatiškai užsakinėti tam tikras arba visas medžiagas, nenaudoti vidinių transportavimo užsakymų, nerezervuoti medžiagų.