VERSLO VALDYMO SISTEMA


STAMBIOMS IR VIDUTINĖMS ĮMONĖMS


Pamokų sąrašas
Paslėpti sąrašą

Apie modulį “Preliminarus planavimas”

Gauti pranešimus į Facebook apie naujų pamokų atsiradimą

Savo Facebook tinklalapyje pranešame apie naujai paruoštas pamokas. Galite pažymėti, kad jums patinka mūsų tinklalapis ir gausite pranešimus apie naujas pamokas į savo naujienų lentą.

Preliminarus planavimas yra naudojamas unikalios gamybos atveju, kai galimam užsakovui reikalinga pateikti numatomą unikalaus gaminio pagaminimo terminą situacijoje, kai gaminio gamybos technologija nėra tiksliai suprojektuota. Šis modulis taip pat tinka paslaugų planavimui ir didmeninei prekybai.

Šios stadijos metu yra planuojami „iki gamybiniai“ darbai (reikalavimų derinimo, projektavimo, medžiagų tiekimo ir pan.), didesni gamybos darbai ir „po gamybiniai“ darbai (transportavimas, montavimas).

Vieniems preliminaraus planavimo darbams gali būti rezervuojami ištekliai (pavyzdžiui projektavimui, gamybai ar montavimui), kitiems gali būti nerezervuojami (pavyzdžiui, medžiagų tiekimui). Vienam darbui programa gali iš anksto numatyti kelis išteklius (pavyzdžiui, vieną meistrą ir vieną pagalbinį darbuotoją, arba darbuotoją ir įrenginį).

Preliminarus planavimas yra atliekamas taip:

  • Pirma administratorius paruošia vieną ar kelis įprastus užduočių rinkinius, kur gaminio grupėms aprašo įprastų užduočių sąrašą (derinimas, projektavimas … montavimas), jų priklausomybes ir reikalingų išteklių tipus.
  • Kiekvienam naujam gaminiui ar paslaugai programa pagal įprastą maršrutą sugeneruoja gaminio / paslaugos maršrutą, nukopijuodama iš prekių grupės įprasto maršruto užduotis, priklausomybes ir išteklių tipus. Vartotojas peržiūri nukopijuotas užduotis, patikslina užduočių trukmes, operacijų priklausomybes ir išteklių poreikį, atsižvelgiant į konkretaus gaminio ar paslaugos ypatumus.
  • Vartotojas įformina „Kliento užsakymą“ ir iškviečia „Preliminaraus planavimo“ funkciją. Planuodama užsakymo darbus, programa pagal kiekvieną užsakymo gaminį, kuriam reikia suplanuoti darbus, automatiškai sukuria „Užduotys“.
  • „Contour Enterprise“ apskaičiuoja galimas darbų pradžios ir pabaigos datas, atsižvelgiant į darbų seką, terminus ir išteklių poreikį, bet atvaizduoja darbus „Gantto grafike“. Planuodama, programa rezervuoja pirmus laisvus nurodyto tipo išteklius. Naujas ištekliui priskirtas darbas susiejamas su praeitu ištekliaus darbu pagal ryšį „Pabaiga–pradžia“ su tikslu automatiškai iš naujo suplanuoti kitą išteklio darbą, jei vartotojas pakeičia praeito ištekliaus darbo pabaigos datą.